GÜNDEM

Cihat Yaycı'dan dikkat çeken sözler! Türkiye ile Lübnan anlaşmak üzereydi

Emekli Tümamiral Cihat Yaycı, Lübnan'ın Beyrut Limanı'nda henüz sebebi bilinmeyen patlamaya ilişkin dikkat çeken ifadeler kullandı. Yaycı, patlamadan önce Türkiye ile Lübnan arasında yapılması planlanan deniz anlaşmasının karara bağlandığını açıkladı.

Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki limanda yaşanan patlamada son verilere göre 137 kişi hayatını kaybetti, yaklaşık 5 bin kişi ise yaralandı.

Bir atom bombasını andıran patlamanın yaraları sarılmaya çalışılırken, bir yandan da facianın nedenlerine dair dikkat çeken iddialar gündeme geliyor.

Deniz Kuvvetleri Kurmay Başkanı iken, başka bir göreve çekilince emekliliğini isteyen Tümamiral Cihat Yaycı, Lübnan'da yaşanan patlamayla ilgili dikkat çeken yorumlarda bulundu.

Konuyla ilgili Avaztürk'e değerlendirmelerde bulunan Cihat Yaycı, Türkiye'nin özellikle Doğu Akdeniz'deki haklarını savunmak adına son yıllarda giderek artan mücadelesine dikkat çekerek şunları söyledi:

''TÜRKİYE LÜBNAN İLE ANLAŞMAK ÜZEREYDİ''

"Lübnan ile deniz yetki alanları antlaşması yapalım dedik, sonrasında bu olay yaşandı. 2010 yılında Libya ile yapalım dedik, Kaddafi devrildi. Mısır ile yapalım dedik, Mursi devrildi. Enteresan."

Yorumlar
Günün Manşetleri