GÜNDEM

Cihat Yaycı'ya devlete kırgın mısınız? Diye soruldu

Geçtiğimiz Mayıs ayında istifa eden Tümamiral Cihat Yaycı Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalına konuk oldu.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı Tümamiral Cihat Yaycı, geçtiğimiz mayıs ayında Genelkurmay Başkanlığı'na atanmasının ardından istifa etti.

Yaycı, ordu içerisinde Fethullah Gülen Yapılanması'na mensup kişilerin ortaya çıkartılması amacıyla "Fetömetre" adı verilen uygulamayı geliştiren ve Libya ile Aralık ayında Münhasır Ekonomik Bölgelerin belirlenmesine yönelik imzalanan anlaşmanın fikir babası olarak biliniyordu.

Herkesin merak ettiği isim olan Yaycı,  Cüneyt Özdemir'in Youtube kanalına konuk oldu.  İstifayla ilgili Cüneyt Özdemir'in "kırgın mısınız? "sorusuna verdiği yanıt, sosyal medyada olay oldu.

YEDİRDİ, İÇİRDİ, GİYDİRDİ, EĞİTTİ

Yaycı, "İstifa mektubunda ne yazdıysam o var. Ama şunu söylüyorum. 13 yaşından beni devlet büyüttü beni. Yedirdi, içirdi, eğitti, giydirdi. Ben bluğ çağına askeri lisede girdim. Amerika'da okuttu. Benim devlete kırgın olmam değil. Ben devlet çocuğuyum. Bizi devlet büyüttü. Ben de devletine saygısızlık edemem. Milletime ne kadar hizmet edebilirsem nereye kadar nefesim yeterse devletime, hizmet etmeye devam etmek istiyorum. Benim bütün amacım bu " dedi.

Özdemir'in cevabını Twitter sayfasından paylaşan Özdemir, "Sayın Cihat Yaycı mesleğinin zirvesinde ve Türkiye'ye bunca katkı sağlamışken emekli olması için onlarca numara çevriliyor, çelme takılıyor, Fetöcüler sevinç çığlıkları atıyor, kendisine 'Kırgın mısınız?' diye soruyorum... Devlet Adamlığı budur işte." ifadelerine yer verdi.

Yorumlar 5 Yorum
Günün Manşetleri