GÜNDEM

Çinli uzman korkutan gerçeği açıkladı! Koronavirüsün kuluçka süresi uzadı

Çinli uzmanlar koronavirüs salgınıyla ilgili korkutan açıklamalarda bulundu. Çin'in kuzeydoğusunda bulunan eyaletlerde yeniden ortaya çıkan koronavirüsün Wuhan'da ortaya çıkan virüsten farklı olduğunu belirtildi.

Çinli bir uzman, Çin'in kuzeydoğusunda bulunan eyaletlerde yeniden ortaya çıkan corona virüsün (Covid-19) yeni vakalarda farklı seyrettiğini ve virüsün kuluçka süresinin uzadığını belirtti.

Çin'in acil tıp doktorlarından Qiu Haibo, corona virüsü kontrol altına aldığı belirtilen Çin'in kuzeydoğusunda yer alan Jilin ve Heilongjiang eyaletlerinde yeniden görülen virüsün bölgedeki vakalarda farklı seyrettiğini belirtti.

Çin devlet kanalına konuşan Haibo, hastalığın temel semptomları arasında kabul edilen yüksek ateşin nadiren görüldüğünü, aynı zamanda virüsün birden fazla organdan ziyade akciğerlere zarar verdiğini söyledi.

VİRÜSÜN KULUÇKA SÜRESİ UZADI

Coronavirüsün 14 ile 21 gün arasında süren kuluçka süresinin uzadığını belirten Qiu Haibo, "Jilin ve Heilongjiang eyaletlerinde virüsün kuluçka süresi Çin'in Vuhan şehrinde ortaya çıkan koronavirüsten farklı olarak daha uzun sürüyor" dedi.