GÜNDEM

Cübbeli Ahmet Hoca gözaltına mı alındı? Çıkan haberleri görür görmez ses kaydı yayınladı

Halk arasında Cübbeli Ahmet Hoca diye tanına Ahmet Mahmut Ünlü, gözaltına alındığına dair çıkan haberlerin ardından ses kaydı yayınlayarak sevenlerini bilgilendirdi.

Ahmet Mahmut Ünlü, geçtiğimiz günlerde daha önce söylediği iddiasını bir kez daha tekrarlayarak "Türkiye'de 2 bin selefi derneği var. Şahıslar pompalı, iç savaşa hazırlanıyorlar" ifadelerini kullanmıştı.

Bu sözleri nedeniyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadeye çağrılan Ünlü'nün dün akşam gözaltına alındığı iddia edildi.

''BÖYLE BİR ŞEY YOK, DAVET EDİLDİM...''

Cübbeli Ahmet ise bugün bir ses kaydı yayınlayarak "Gözaltına alındığıma dair bazı haberler dolaşıyor. Böyle bir şey yok. Emniyetten bilgime başvurulmak üzere davet edildim. Buna icabet edeceğim" diye konuştu.

''İNSANLARI PANİĞE SOKMAMAM ADINA...''

Ahmet Mahmut Ünlü, Twitter hesabından yayınladığı ses kaydında şu ifadeleri kullandı: 

''Gözaltıma alındığıma dair bazı haberler dolaşıyor. Böyle bir şey yok. Aslında sizlere görüntülü bir şekilde ulaşmak isterdim. Yanımda bunu yapacak kimse yok. Çok kişi arıyor. İnsanları paniğe sokmamak adına ses kaydı almak istedim. Emniyetten bilgime başvurulmak üzere davet edildim. Buna icabet edeceğim. Arkadaşlarımız yanlış bilgilerle paniğe kapılmasınlar. 

Herhangi bir gözaltı yok. Emniyet ile gerekli bilgileri paylaşacağım.''

Yorumlar
Günün Manşetleri