GÜNDEM

Cübbeli Ahmet Hoca'dan Diyanet'e sert sözler

Eşcinsellik ile ilgili okuduğu hutbe nedeniyle hedef olan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a destek veren Cübbeli Ahmet Hoca, daha önceki başkanları sert bir üslupla eleştirdi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, geçtiğimiz hafta Ankara Hacı Bayram Camii'nde, kıldırdığı temsili Cuma namazındaki hutbesinde, "Ey insanlar! İslam zinayı en büyük haramlardan kabul ediyor. Lûtîliği, Eşcinselliği lanetliyor. Nedir bunun hikmeti. Hastalıkları beraberinde getirmesi ve nesli çürütmesidir, bunun hikmeti. Yılda yüzbinlerce insan gayri meşru ve nikahsız hayatın islamî literatürdeki ismi zina olan bu büyük haramın sebep olduğu Hiv virüsüne maruz kalıyor. Geliniz bu tür kötülüklerden insanları korumak için birlikte mücadele edelim" ifadelerini kullanmıştı. 

Kur'an'a dayanan bu sözleri dolayısı ile bazı çevrelerce ayrımcılıkla suçlanan Erbaş'a birçok kesimden ve özellikle din alimlerinden destek gelmeye devam ediyor. 

Cübbeli Ahmet olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü'de Prof. Erbaş'a tartışma çıkartacak bir mesajla destek verdi. 

Cübbeli, "Bundan evvelki iki Diyânet Reisi zamânında zındıkları kızdıracak hiçbir beyân olmadığına göre şimdiki Diyânet doğru yolda!" ifadelerini kullandı.

Cübbeli Hoca'nın kastteği isimler ise Prof. Dr. Mehmet Görmez ve ondan önceki Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Bardakoğlu idi.


Ahmet Mahmut Ünlü'nün bu cümlesinin ana fikri ise mesajından saatler önce paylaştığı iki tweette gizli aslında. 

Ünlü peşpeşe attığı bu iki tweette şu ifadeleri kullanıyor:

"Ben "Deprem İlâhî Îkâz" Dedim Diye 2 Sene 7 Ay Hapis Yattım! Şimdi Diyânet Reisi'nin "Zinâdan Bela Geliyor" Dediğini Duymak Bizi Çok Sevindirdi.

Diyânet İşleri Başkanlığımızın kıymetli üyelerini, "Koronavirüs gibi hâdiseler ilâhî bir îkazdır" şeklindeki yazılarından dolayı çok tebrîk ediyoruz. Allâh-u Te'âlâ hizmetlerinde muvaffak eylesin. Âmîn!"

Yorumlar 4 Yorum
Günün Manşetleri