GÜNDEM

Cübbeli Ahmet ifşa etti! Süleymancılar'la CHP'nin oy pazarlığı

Habertürk ekranlarına konuk olan Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, CHP ve Süleymancılar'la ilgili dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Cübbeli Ahmet Hoca isim vermeden"tarikat ehli, şeyhten, müritten bahseden" diyerek bazı cemaatlerin CHP'ye oy verdiğini belirtti.

Cübbeli Ahmet Hoca'nın Süleymancılar'ı kastederek söylediği şu sözler dikkatlerden kaçmadı:

"Şimdi CHP'ye rey verilir mi, verilmez mi beni alakadar etmiyor... Bir tarikatın rabıta yapan, zikir yapan bir cemaatin CHP'ye oy vermesini diğer cemaatler kabul edemez. Böyle bir cemaat var, çok da yoğunlukta Türkiye'de... Niye veriyor? Çünkü diyor ki; Antalya'da diyor, 'Ben seni desteklersem seni kazandırırım, sen de bana kaç yurt verceksin, kaç bilmem ne vereceksin?' diyor. Bu pazarlığı yapıyor, CHP'ye veriyor."

Ahmet Mahmut Ünlü, açıklamasında cemaatin ismini zikretmese de Antalya'da yoğun şekilde faaliyet gösteren söz konusu cemaatin Süleymancılar olduğu biliniyor.

Süleymancıların daha önce, Millet İttifakı bünyesindeki İYİ Parti ve partinin Genel Başkanı Meral Akşener ile CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na destek çağrısı yaptığı da ortaya çıkmıştı.

Cübbeli Ahmet Hoca söz konusu cemaatin adını veremese de stüdyodaki gazetecilerin "Süleymancılardan söz ediyor" yorumlarına itiraz etmedi.

Diğer yandan 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi'nde Süleymancılar cemaatinin destek verdiği CHP'li belediye başkan adayı Muhittin Böcek seçimi yüzde 50,62 oy oranı ile kazanmıştı.

CHP'nin 2014 yerel seçimlerinde oy oranı ise sadece yüzde 34,61 olmuştu.

Yorumlar 28 Yorum
Günün Manşetleri