GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 8 binden fazla yabancı savaşçı terörist yakaladık

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'de yapılan operasyonlar neticesinde 8 bin 200 kilometreden fazla alanın terörden temizlendiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Suriye'de yapılan operasyonlar neticesinde 8 bin 200 kilometreden fazla alanın terörden temizlendiğini söyledi. Erdoğan Türkiye'nin İdlib'te aldığı görev sayesinde 'insanı trajedinin öne geçildiğini' belirtti. Erdoğan'ın açıklamalarından bazı önemli başlıklar şu şekilde: İş gücü piyasasından ticarete, kişisel ilişkilerden kamu güvenliğine kadar pek çok alanda salgının artçı sarsıntılarına şimdiden şahit oluyoruz. Şimdiye kadar din, dil, ırk ayrımı yapmadan 156 ülkeye ve 9 uluslararası kuruluşa destek olduk."

Hepimiz güvende olana kadar hiçbirimiz güvende değiliz. Hiçbir ülkenin, günümüz dünyasında güvenlik meselelerine coğrafi uzaklık-yakınlık merceğinden bakma lüksü yoktur.

Attığımız adımlar sayesinde, 411 binden fazla Suriyeli kardeşimizin gönüllü ve güvenli bir şekilde memleketlerine geri dönmesini sağladık.

(Dağlık Karabağ konusu) Rusya Federasyonuyla ortak çabalarımız sayesinde varılan anlaşmayla hem sıcak bir çatışmayı bitirdik, hem de 30 yıldır buzdolabında bekletilen bir sorunun çözümüne katkı sağladık.

Bugün Libya'da siyasi çözüm umutları yeniden yeşermişse, bunda Türkiye'nin zamanında yaptığı müdahalenin çok ciddi katkısı bulunuyor.

Kıbrıs Türkleri'ne yönelik izolasyonlara son verilmesi ve Doğu Akdeniz'deki hidrokarbon kaynaklarının hakkaniyetli paylaşımı yönündeki çabalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz.

Suriye'den Libya'ya, Doğu Akdeniz'den Kafkasya'ya kadar her yerde dostlarımızın, kardeşlerimizin yanında yer almaya devam ediyoruz. Aleyhimizde yürütülen karalama kampanyalarına rağmen bu tutumumuzu sürdürmekte kararlıyız.

Yorumlar
Günün Manşetleri