GÜNDEM

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik açıklamalar!

Kabine toplantısı sonrasında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, salgının zirve döneminin atlatıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplanan kabine toplantısı sona erdi.

Erdoğan, saat 16.50'de başlayan ve 1 saat 45 dakika süren toplantının ardından açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına koronavirüs salgınına ilişkin değerlendirmeleriyle başlayan Erdoğan, salgının zirve döneminin atlatıldığını söyledi.

"SALGININ ZİRVE DÖNEMİNİ ATLATTIK"

Erdoğan, "Salgının zirve yaptığı dönemi atlattık. Salgın döneminde hastalığın bizi esir almasına izin vermedik. Süren kısıtlamaları bir süre daha ödememiz gereken bedeller olarak görmeliyiz.

Vaka ve ölüm sayılarının yeniden aşağı yönlü eğilime girmiş olması sevindirici. Biraz daha gayretle bu sayıları sıfıra yaklaştırmalıyız." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları;

"TÜRKİYE'NİN YÜKSELİŞİ DURDURULAMAYACAK BİR İVME KAZANDI"

"Türkiye'nin içinde yer almadığı hiçbir projenin yürüme şansı yok.

Türkiye'nin yükselişi kimsenin önünde duramayacağı, engelleyemeyeceği, geri döndüremeyeceği bir ivmeye ulaşmıştır.

Türkiye, elde ettiği küresel başarının karşılığını siyasi ve ekonomik sınıf atlamayla alabilecek bir konumdadır.

"AYASOFYA'YI ECDADIN YAPTIĞI GİBİ KORUYACAĞIZ"

"Ayasofya kiliseden değil müzeden camiye dönüştürülmüştür. Ayasofya'yı yeniden vakfiyesine uygun hale getirirken kültürel miras vasfını da ecdadın yaptığı gibi koruyacağız."

"BARO DÜZENLEMESİ HAYIRLI OLSUN"

Baro yönetimleriyle ilgili kanun değişikliğinin hayırlı olmasını diliyorum. Ekonomide açıklanan her veri bir kıpırdanışı haber veriyor.

Türkiye'nin içinde yer almadığı hiçbir projenin yürüme şansı yok.

Ayasofya'nın müzeden camiye döndürülerek hizmet vermeye başlayacak olması hepimizi sevindirmiştir.

Bu milletin medeniyetine, değerlerine doğrudan saldırmaya cesareti olmayanlar sembollerimize saldırmaya çalışıyor.

Ayrım yapmadan herkesi Türkiye'nin hak, hukuk, adalet, meşruiyet temelinde uzattığı barış ve işbirliği eline karşılık vermeye davet ediyorum.

AYASOFYA GÜNDEMİ

Ayasofya'nın kültürel miras vasfını da koruyacağız. Kararımızı kendimiz veririz, Ayasofya'yı camiye de biz döndürüyoruz. Videoyu Oynat Ayaofya'yı yanlış bir kararla da olsa biz müzeye çevirmiştik, yeniden camiye biz çeviriyoruz. 1934'de kimler müzeye çevirdi? Bir yanlışı biz düzeltiyoruz.

Ayasofya'yı yeniden vakfiyesine uygun hale getirirken kültürel miras vasfını da ecdadın yaptığı gibi koruyacağız İstanbul'un fethi tüm dünya için bir dönüm noktası olmuştur.

LİBYA İLE İLİŞKİLER

Libya'da BM tarafından muhatap kabul edilen meşru hükümet sırf Türkiye destekliyor diye yıpratılmak istendi. Tarihinde sömürge ve katliam lekesi olmayan bir ülke olarak çalışmaya devam edeceğiz. Yaşatmanın ihya etmenin peşinde olmaya devam edeceğiz. Kimi ülkelerin yönetimleri Türkiye düşmanlığı yapsa da halklarında yerimizin farklı olduğunu biliyoruz.

ERMENİSTAN'A GÖZDAĞI VERDİ

Ermenistan ve Azerbaycan arasında devam eden bir sıkıntı var. Ecdadın asırlar boyunca yerine getirdiği bu görevi yerine getirmeye devam edeceğiz. Dost ve kardeş Azerbaycan'a karşı yapılan saldırıları şiddetle kınadığımızı belirtmek istiyorum. Tüm imkanlarımızla dost ve kardeş Azerbaycan'ın yanında olmaya devam edeceğiz."

Yorumlar
Günün Manşetleri