GÜNDEM

Demirtaş provokasyonu yalan çıktı!

Başak Demirtaş, HDP'li eşi Selahattin Demirtaş'ın kızlarıyla görüşmesine izin verilmedi iddiasının perde arkası gün yüzüne çıktı.

Başak Demirtaş, Edirne Cezaevi'nde 4 Kasım 2016'dan bu yana tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın "koronavirüs önlemleri" kapsamında çocuklarıyla görüştürülmediğini iddia etti. Demirtaş, "Kızlarımız Delal ile Dılda'nın, babalarıyla birlikte görüşmelerine izin verilmedi" dedi.

CUMHURİYET'TEN ALGI OPERASYONU!

Söz konusu yalana habere Cumhuriyet Gazetesi de çanak tuttu. Gazetede doğruluğu araştırılmaya gerek duyulmadan "Başak Demirtaş duyurdu: Selahattin Demirtaş'ın kızlarıyla görüşmesine izin verilmedi" şeklinde algı peşinde koşan bir habere imza atıldı. 

Başak Demirtaş'ın, "Selahattin Demirtaş'ın kızları ile görüştürülmediği" yönündeki iddiası yalan çıktı. Elde ettiğimiz bilgilere göre Başak Demirtaş, bir kızıyla 10.08.2020 tarihinde, diğer kızıyla da 20.08.2020 tarihinde eşi Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etti.

TEDBİRLER HERKES İÇİN GEÇERLİ!

Öte yandan tedbirlerden dolayı her hükümlünün en fazla iki yakınıyla, ayda iki kez görüştürüldüğü biliniyor. Bu tedbir; her tutuklu ve hükümlü gibi Selahattin Demirtaş'a da uygulanıyor. 

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri