GÜNDEM

Demirtaş'ın eşinden Avrupa basınına skandal açıklamalar!

6-7 Ekim 2014'te 40'a yakın masum sivilin hayatını kaybettiği Kobani ayaklanmasının azmettiricisi olarak yargılanan HDP'li Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş Avrupa basına skandal ifadelerle demeç verdi.

Euronews, masum sivillerin ölümüne neden olduğu için 4 yılı aşkın süredir cezaevinde olan PKK destekçisi ve aynı zamanda HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı tekrar gündeme taşıdı.

Terör örgütü PKK/KCK/YPG/PYD'ye insan, lojistik, para ve siyasi destek veren Avrupa, Türkiye karşıtı kara propaganda faaliyetlerine de hız kesmeden devam ediyor.

Diyarbakır'da 37 sivilin öldürüldüğü 761 kişinin yaralandığı terör olaylarının azmettiricisi Demirtaş'ın çıkması için her türlü imkanı seferber eden Avrupa, İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) marifetiyle tutukluğunun 22 Aralık 2020'de son bulmasını istemişti.

İşte Başak Demirtaş'ın yanlış bilgiler verdiği açıklamalarından öne çıkanlar;

"Tarihe Selahattin Demirtaş kararı olarak geçmiş olabilir ama aynı zaman da Figen Yüksekdağ kararı ya da haksız yere tutulan gazetecilerin kararı. Yani sadece HDP'lilerle ilgili bir karar da değil. Çünkü Türkiye'de haksız yere tutuklanan ve özgürlüklerinden yoksun bırakılan bir çok insan var. AİHM kararıyla Selahattin ve arkadaşlarının terörist olmadığını bütün dünya biliyor. AİHM, siz bu insanları konuşmalarından ve siyasi faaliyetlerinden dolayı cezaevinde tuttunuz diyor. Siz bu insanları kendi iktidarınız için keyfi bir şekilde tutukladınız ve cezaevinde tutmaya devam ediyorsunuz."

Yorumlar 7 Yorum
Günün Manşetleri