GÜNDEM

Devlet Bahçeli'den Kemal Kılıçdaroğlu'na erken seçim cevabı

Kılıçdaroğlu'nun erken seçim için çağrıda bulunmasının ardından Bahçeli partisinin grup toplantısında bu çağrıya çok sert yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun erken seçim çağrısına MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'den çok net cevap geldi. Bahçeli, "CHP Genel Başkanının seçim isteği sipariş ve hezeyandır." dedi..

Hatay yangınını PKK'nın çıkardığı iddiasına değinen Bahçeli, "Bunlar iblisin çocukları, ifridin çaşıtları, ihanetin çakallarıdır. " dedi.

KİM AKLINA GİRDİ, KİMLER NE VAADETTİ?

CHP Genel Başkaın'nın seçim istediği sipariştir, hezeyandır. Kaçış sendromu yaşayan Kılıçdaroğlu erken seçime karşı olduğunu söylüyordu. Kim aklına girdi, kimin dolduruşuna girdi. Sayın Kılıçdaroğlu, ülkemi ve milletimi canımdan aziz biliyorum. Senden ve zihniyetinden hiç hazzetmiyorum. Seçime gidip ne yapacaksın, nereye ulaşacaksın, kimler ne vaadetti. Osman Kavala'ya duyduğun sempatinin altında Sorosçuların desteğini mi almak. Biz sahibinin sesini merak ediyoruz. Sayın Kılıçdaroğlu sen kim Kapalı Maraş'a yabancısın, sana bakıp bakıp üzülüyorum. Hep çalışmadığın yerden sorularla karşılaşıyorsun. Söz gümüşse sükut altındır, sus da kazan. Her şeyin vakti var, beklemesini bil. Davetsiz gelen döşeksiz oturur. Seçim derdine düşme. Bizim görüşümüz açıktır, değişmemiştir. MHP, seçimlerin zamanında yapılmasından, 2023 yılı Haziran ayında yapılmasında kararldır. Erken seçim boşuna nefes israfıdır. 2023'te adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dır.

BUNLAR İBLİSİN ÇOCUKLARI

Hatay'ı adeta cehenneme çeviren yangını terör örgütü PKK'nın çıkardığı iddialarını gündeme getiren Bahçeli, şunları söyledi:

"Teröristler Hatay’daki sözde kutsal ateşi selamlamışlar ve yangınların sorumluluğunu üstlenmişlerdir. Ateşin böyle nesebi gayri sahih çocukları var mı bilemeyiz. Fakat bildiğimiz bir şey varsa o da şudur: Bunlar iblisin çocukları, ifridin çaşıtları, ihanetin çakallarıdır. Kimin çocukları oldukları esasen meçhul olan bu şerefsizlerin kısa sürede yakalanıp yaktıkları kadar yakılmaları, dahası yaptıkları her türlü kötülük ve menfur eylemlerden dolayı hesaba çekilmeleri en acil hukuk ihtiyacıdır."

"Karabağ'da masada çözüm aramak cinayetlerin meşrulaşması demektir"

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki ateşkesin aldatmaca olduğunu söyleyen Bahçeli, sözlerine şöyle devam etti:

"Terörist devlet Ermenistan Dağlık Karabağ’dan çekilmeden, işgal ettiği toprakları hak sahibi Azerbaycan’a teslim etmeden silahları indirmek, ateşi dindirmek, masalarda çözüm aramak cinayetlerin, rezaletlerin ve zulmetin meşrulaşması demektir."

"Dağlık Karabağ sahada alınmamalı"

Ermenistan sevdalısı olarak nitelediği Fransa, ABD ve Rusya'nın arabulucu olarak öne çıktığını belirten Bahçeli, konuşmasında şunları söyledi:

"Kuzu canavara teslim edilmiştir. Moskova'da kurulan masada çözümsüzlük hali ortaya çıkmıştır. Dağlık Karabağ'daki 72 saatlik ateşkeste mutabakata varılmıştır. Bu bizim için tavizdir. Ateşkesi ihlal eden Ermenistan olmuştur. Katille pazarlık kurşun olarak fatura edilmiştir. Azerbaycan'ın ateşkes kararına uyulduğunu açıklaması Ermenistan'ı cesaretlendirmektedir. Dağlık Karabağ masada değil, sahada Ermenistan'ın kafasına vura vura alınmalıdır."

Yorumlar 1 Yorum