GÜNDEM

Doğa Koleji'nin tabelası değişiyor! İşte yeni sahibi

Satış işlemleri günlerdir konuşulan Doğa Koleji'nin yeni sahibi belli oldu

Ekonomik sebeplerden ötürü satılma durumu sürekli gündem olan Doğa Koleji hakkında flaş bir gelişme yaşandı.

Nişantaşı Üniversitesi'ne satıldığı iddia edilen Doğa Koleji'ni İTÜ vakfı satın aldı haberi geldi. Doğa Koleji'nin kısa sürede satışa ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

Doğa Koleji'nin bir türlü nihayete eremeyen satış süreciyle ilgili TV100 kanalı son dakika haberi geçti.

Doğa Koleji'nin satışı için İTÜ Vakfı ile anlaşma sağlandığı söyleniyor. Son dakika gelişmesine göre satış için İTÜ Vakfı 800 milyon TL ödeyecek. 

DOĞA KOLEJİ TABELASI DEĞİŞİYOR

Satışla birlikte Doğa Koleji'nin ismi İTÜ Okulları olarak değişecek. Ödemeler Denizbank ve Garanti Bankası'na yapılacak. Öğretmenlerin tüm alacaklarını da İTÜ Vakfı üstlendi. 

Henüz Doğa Koleji ve İTÜ Vakfı cephesinden satışa ilişkin resmi bir açıklama yapılmış değil. Doğa Koleji velileri bugün çocuklarını okula göndermezken, öğretmenler de derse girmemişti. 

ULUER GRUP DA İSTEMİŞTİ

Doğa Koleji'ni satın almak için okulun lisanslı 49 kurucusu da teklif yapmıştı. Uluer Grup ana merkeze ait 126 şubenin yüzde 60’ını almak için 600 milyon lira önermişti. Geri kalan şubelerin diğer kuruculara ait olması teklif edilmişti.

BAKAN SELÇUK AÇIKLAMA YAPACAK

Doğa Koleji'ndeki duruma ilişkin bugün Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un da bir açıklama yapacağı duyuruldu. 

Doğa Koleji'nde 3 aydır öğretmenlere maaş ödemesi yapılamıyordu. Bir çok okulda doğal gaz ve elektrik kesilirken, çocuklara öğle yemeği kesintiye uğramıştı.

Önce öğretmenler ders bırakıp eylem yapmış, ardından veliler onlara destek için gösteri düzenlemişti. 

Yorumlar
Günün Manşetleri