GÜNDEM

Ekrem İmamoğlu 2023 hayalini ağzından kaçırdı

2023'te Cumhurbaşkanı adayı olacak mısınız diye her sorulduğunda cevap vermekten kaçınan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilk kez adaylığa göz kırptı. İmamoğlu yaptığı bir açıklamada ''2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı bize geçecek" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gazetecilerle bir araya gelerek yeni projeleri hakkında bilgi verirken, Cumhurbaşkanı adaylığı için de sinyali verdi.

İmamoğlu, "2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı bize geçecek" iddiasında bulundu.

HIZRAY projesini anlatan İmamoğlu, gazetecilerin, "Cumhurbaşkanı onay vermez..." hatırlatması üzerine gülerek, "Cumhurbaşkanı'nı değiştiririz" dedi ardından da ekledi: "2023'te tabii..."

'Cumhurbaşkanı'nı değiştiririz' sözlerinden 'Cumhurbaşkanını darbe ile deviririz' sonucu çıkarılabileceği hatırlatılan İmamoğlu, 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı ve Cumhurbaşkanı olmayı beklediğini ağzından kaçırdı.

İmamoğlu "2023'ten sonra sorunumuz kalmayacak. 2023'te nasıl olsa Cumhurbaşkanı makamı bize geçecek işlerimiz kolaylaşacak, benim derdim 2023'e kadar beklemeden bazı projeleri hayata geçirmek, ısrarım bu" ifadelerini kullandı.

Yorumlar 6 Yorum
Günün Manşetleri