GÜNDEM

Ekrem İmamoğlu ve İSKİ'ye su faturası tepkisi

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun göreve başlaması sonrası İGDAŞ faturalarının aşırı yüksek gelmesinden şikayet eden İstanbullular, şimdi de su faturalarından şikayet etmeye başladı..

Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İSKİ, her ay ortalama 50-60 TL su faturası gelen 2 kişilik ailelere 225-250 TL fatura gönderdi. Hatta, vanası kapalı olan eve bile 43 TL su faturası gelince vatandaşlar isyan bayrağını çekti. Sosyal medyadan su faturasını paylaşanlar arasında 1.245 liralık fatura bile var.

İstanbullular tepkisini sosyal medyadan dile getirdi. 1.245 lira su faturasını paylaşan bir kişi "Malatya'da aylık en fazla 150 TL su faturası ödüyoruz 5 kişiyiz. Bu fatura İstanbul'da 2 kişilik bir ailenin 77 günlük su bedeli." ifadelerini kullandı. 

Başka bir vatandaş ise son 1,5 aydır evinde yaşamadığını evinin su vanasının dahi kapalı olduğunu belirterek kendisine gönderilen 43 TL'lik faturaya tepki gösterdi. Sosyal medyadan tepkilerini gösteren vatandaşlar faturalarının iptali için ise İSKİ'ye başvurdu.

İMAMOĞLU'NA BÜYÜK TEPKİ
Bir başka tüketici de "Her ay 50-60 TL'yi geçmeyen su faturamız bu ay nasıl oluyor da 225 TL geliyor. Evde iki kişi yaşarken nasıl oldu da bu kadar yüklü bir fatura kesildi." ifadelerini kullanarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ve İSKİ'ye tepki gösterdi. 

Yorumlar 10 Yorum