GÜNDEM

Ekrem İmamoğlu'nun İngilizce konuşması olay oldu! Türkiye'yi şikayet etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, yaptığı bir İngilizce konuşmada Türkiye'yi şikayet etti. İmamoğlu'nun İngilizcesi de sosyal medyada gündem oldu.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği'nin (IAPC) 9-10 Kasım 2020'de sanal olarak düzenlenen 53. Dünya Konferansı'nda açılış konuşması yaptı. İBB Başkanı İmamoğlu, katıldığı konferansta Türkiye'de demokrasinin sorgulanır halde olduğunu söyledi.

"DEMOKRASİDEN SÖZ EDİLİP EDİLMEYECEĞİ SORGULANIR HALDE.."
İmamoğlu, "Demokrasinin kurumları yerinde duruyor. Demokratik işleyiş hüküm sürüyor gibi görünüyor. Ama gerçek hayat bunun tam tersi bir yönde akıyor. Denge ve denetleme mekanizmaları fiilen işlevsizleştiriliyor. Demokrasinin temel gereklilikleri, bir temenniye dönüşüyor. Siyasi iktidarın elinde toplanan güç ve yetkiler o kadar artabiliyor ki bir demokrasiden söz edilip edilemeyeceği sorgulanır hale geliyor." ifadeleriyle Türkiye'yi dünyaya şikayet etti.

İŞTE EKREM İMAMOĞLU'NUN TWİTTERDA GÜNDEM OLAN KONUŞMASI

Karşısındaki ekrandan hazırlanan şikayet metnini okuyan İmamoğlu'nun İngilizce konuşmakta güçlük çektiği dikkat çekti.

Ekrem İmamoğlu'nun kullandığı ifadeler tepkilere neden olurken İngilizce yaptığı konuşma da gündem oldu. İşte Ekrem İmamoğlu için sosyal medyada yapılan yorumların bazıları..