GÜNDEM

Ercan Taner beIN Sports’taki görevinden istifa etti

BeIN Sports'un deneyimli spikeri Ercan Taner, yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle ertelenen liglerin 12 Haziran'da tekrar başlamasına isyan etti. Ercan Taner "Bu işte yokum" diyerek istifa etti..

Yayıncı kuruluş Digiturk'ün beIN Sports kanalında Süper Lig maçlarını anlatan Ercan Taner, liglerin başlatılma kararına çok sert tepki göstermişti. Bu kararın büyük bir risk teşkil ettiğini savunan deneyimli spiker, ailesinden de iki kişinin koronavirüs tedavisi gördüğünü de söyledi.

STATTAN STADA KOŞUP MAÇ MI ANLATACAĞIM?
Ercan Taner sosyal medya hesabında yaptığı açıklamasında "Şahsen ben 38 yıldır maç anlatıyorum, program sunuyorum, ama bu işte yokum. Ailemden 2 kişi korona tedavisi gördü. Biri yoğun bakımda tedavi gördü. Ne çektiklerini biliyorum. Eşimin kronik rahatsızlığı var. Ne yapacağım yani; stattan stata koşup her riske girip maç mı anlatacağım? Tabii ki hayır." demişti.

GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ
Ajansspor YouTube kanalında yayınlanan bir söyleşiye katılan Taner, “Yayıncı kuruluşta bu konularla ilgili sorumlu arkadaşımızla konuştum. Onlara da artık olmayacağımı söyledim. Hukukta biz buna mücbir sebep diyoruz.” ifadelerini kullandı. Spiker Ercan Taner, koronavirüs nedeniyle liglerin devam ettirilmesine tepki göstermişti. Taner, bu fikrinin arkasında durarak böyle bir ortamda maç anlatmak istemediğini söyleyerek görevinden istifa etti.

Süper Lig’in 12 Haziran’da başlayacağının açıklanmasının ardından ‘Stattan stata koşup her riske girip maç mı anlatacağım? Tabii ki hayır’ diyen spiker Ercan Taner beIN Sports’taki görevinden istifa etti.

Ajansspor YouTube kanalında yayınlanan bir söyleşiye katılan Taner, “Yayıncı kuruluşta bu konularla ilgili sorumlu arkadaşımızla konuştum. Onlara da artık olmayacağımı söyledim. Hukukta biz buna mücbir sebep diyoruz.” ifadelerini kullandı.


Ercan Taner kendi sosyal medya hesabından daha önce şu açıklamaları yapmıştı:

“Şahsen ben 38 yıldır maç anlatıyorum, program sunuyorum, ama bu işte yokum. Ailemden 2 kişi korona tedavisi gördü. Ne çektiklerini biliyorum. Eşimin kronik rahatsızlığı var. Ne yapacağım yani; stattan stata koşup her riske girip maç mı anlatacağım? Tabii ki hayır”

Spiker Ercan Taner, koronavirüs nedeniyle liglerin devam ettirilmesine tepki göstermişti. Taner, bu fikrinin arkasında durarak böyle bir ortamda maç anlatmak istemediğini söyleyerek görevinden istifa etti.

Yorumlar
Günün Manşetleri