GÜNDEM

Ercüment Ovalı yine tarih verdi! Aşıyı kendi üstünde deneyecek

Önce "İlacı bulacak olan kişi" diye övgüler yağdırılan daha sonra aşı için verdiği tarihlerde yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çeken Prof. Dr. Ercüment Ovalı, bu kez yeni bir tarih işaret etti..

Daha önce, ilaç geliştireceği algısı oluşturarak dikkatleri üzerine çeken Prof. Ercüment Ovalı, HaberTürk'ten Kübra Par'a konuştu.. Ovalı, bu kez aşı için 1 Şubat'ı işaret etti. Aşı bulunursa ilk olarak kendi üzerinde deneyeceğini açıklayan Ovalı, “Şu an aşı üzerinde çalışan 8 grup içinde sizden başka geleneksel aşı üzerinde çalışan var mı?” sorusuna şöyle cevap verdi:

"2 grup daha var. Onlar da çok iyiler. Emeklerine saygı duyuyorum. Örneğin Konya Selçuk Üniversitesi’nden bir grup var, çok iyi niyetle çalışıyorlar. Özel bir firmayla işbirliği içinde müthiş işler yapıyorlar. Aşı ile ilgili TÜBİTAK’ın düzenlediği son toplantıda onlara 'Size yardım edelim' dedim. Biz ekonomik olarak güçlü bir grubuz. Böyle bir avantajımız var.

KENDİ ÜZERİMDE DENEYECEĞİM
Hatta aramızda şöyle bir konuşma geçti. Aşı bulunduğunda ilk kendi üzerimizde deneyeceğiz. Bütün gruplar bunu söylüyor. İşte bu kadar iyi niyetle ve fedakârca çalışan bir bilim dünyası var Türkiye’de. Ben de aşıyı ilk kendi üzerimde deneyeceğim çünkü zaman kazanmaya çalışıyoruz. Biz kapitalist değiliz. Eğer aşıma güveniyorsam deneklere vermeden önce kendime yapmam lazım

Ercüment Ovalı, 1 Şubat tarihini işaret ederek şunları söyledi:

"Görünen o ki yurtdışındaki gruplar aşıyı Ekim-Kasım gibi getirecekler. Biz onlardan 3 ay sonra çıkarabileceğiz."

Yorumlar
Günün Manşetleri