GÜNDEM

Erdoğan'dan ikinci Saadet Partisi ziyareti! Oğuzhan Asiltürk'ten sonra sırada o isim var

İttifak görüşmelerine devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Oğuzhan Asiltürk'ten sonra Milli Görüş'ün önde gelen isimlerinden Recai Kutan'a da bir ziyaret gerçekleştireceği öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Saadet Partisi'nin Cumhur İttifakı içine almak için temaslarını yoğunlaştırdı.

Oğuzhan Asiltürk'ü evinde ziyaret ederek niyetini açıkça gösteren Erdoğan, hafta sonunda da Milli Görüş camiası içinde önemli bir yere sahip olan bir ismi kameralardan uzak ziyaret etti.

rdoğan'ın yakın zamanda Milli Görüş camiasının en sevilen isimlerinden Recai Kutan'ı evinde ziyaret edeceği belirtiliyor. 

''MİLLİ NİZAM'IN KURULUŞUNDAN BU YANA ERBAKAN'IN YANINDA YER ALMIŞ BİRİSİ''

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın cumartesi günü kameralardan uzak bir şekilde Dar’ul Erkam Derneği’nin onursal başkanı Nedim Urhan'ı ziyaret ettiğini yazdı.

Nedim Urhan'ın, Milli Görüş içerisinde ciddi bir saygınlığı olduğunu belirten Selvi, "Milli Nizam Partisi’nin kuruluşundan bu yana Erbakan’ın yanında yer almış ve hâlâ Saadet Partisi çizgisinde devam eden birisinden söz ediyoruz" dedi.

''RECAİ KUTAN'A GİDECEK''

"Erdoğan, Saadet Partisi’nin CHP ile millet ittifakı içinde olması yerine AK Parti ile cumhur ittifakında yer almasını istiyor" diyen Selvi şu bilgileri paylaştı:

"Ziyaretlerini de bu amaca dönük olarak gerçekleştiriyor. 8 Ocak’ta Milli Görüş’ün ağır toplarından Oğuzhan Asiltürk’ü evinde ziyaret etmişti. Erdoğan, önceki gün de merhum Erbakan’ın kabrini ziyaret ederek dua etti. Erdoğan’ın geç olmayan bir süre zarfında Recai Kutan’ı da ziyaret edeceği söyleniyor."

Yorumlar 4 Yorum
Günün Manşetleri