GÜNDEM

Erdoğan'ın avukatı duyurdu: Özkoç'a dava açacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı hakaret içeren açıklamalarından dolayı CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında dava açılacağını duyurdu.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakarette bulundu. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın açıklamalarda bulundu. Aydın; "Yarın CHP'li Engin Özkoç hakkında yasal yollara başvuracağız, Özkoç aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açacağız." dedi.

"ÖZKOÇ’A MADDİ VE MANEVİ TAZMİNAT AÇACAĞIZ"

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydın şu açıklamaları kaydetti: 

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'a daha önce de hakaretler olmuştu. Fakat Özkoç'un bugünkü açıklamaları siyasi düzeyde emsaline şahit olmadığımız bir açıklama olarak nitelemek lazım. Bu düzeydeki açıklamalar sadece Sayın Cumhurbaşkanımızın şahsına yönelik değil, cumhurbaşkanlığı makamını da itibarsızlaştırmaya yönelik açıklamalardır. CHP’nin yürüttüğü siyaset tarzı artık meşru bir siyaset anlayışından fazlasıyla uzaklaşmıştır. Sayın Cumhurbaşkanımızın kişiliği, Türk Ceza Kanununda özel olarak himaye edilmektedir. TCK’da hakaret suçu normalde 125. maddede düzenlenmiştir ancak Cumhurbaşkanına hakaret suçu devlet ve millet aleyhine işlenen suçlar bölümünde yer almaktadır. Dolayısıyla bu açıklamalarla ilgili olarak soruşturma yapılıp dava açılması halinde ilgili kişiler TCK 299. maddesine göre yargılanacaktır. Yarın CHP'li Engin Özkoç hakkında yasal yollara başvuracağız, Özkoç aleyhine maddi ve manevi tazminat davası açacağız."

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri