GÜNDEM

Eşinin cesedini bavulda saatlerce böyle taşıdı

Bahçelievler'de eşinin sosyal medyada başkasıyla konuştuğunu ve konuştuğu kişiyle kaçacağını öğrenen 28 yaşındaki Afgan uyruklu Zivar Gol Ravan, eşinin derisini yüzüp valize koydu.

Türkiye'de kadın cinayetlerinin ardı arkası kesilmiyor. Dehşetin adresi bu kez İstanbul Bahçelievler oldu. 2 Nisan 2019 tarihinde Bahçelievler'de, bir daireDEKİ yatağın altında kadın cesedi bulundu.

VALİZE KOYUP TAŞIDI

Olayı soruşturan Asayiş Şube Müdürlüğü, cesedin 24 yaşındaki Afgan uyruklu Najıha Arabzai'ye ait olduğunu tespit etti. Cinayet büro dedektiflerinin çevredeki  güvenlik kayıtlarını incelemesi sonucu, eve  taksiyle gelen bir erkeğin büyük bir valiz taşıdığı görüldü.

28 yaşındaki Afgan uyruklu Zivar Gol Ravan, polis ekiplerince yakalandı. Ravan hakkında yürütülen soruşturma tamamlanarak, iddianame hazırlandı.

VAHŞETİN DETAYLARI İDDİANAMEDEBakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianameye göre; Mustafa K. isimli kişi, 2 Nisan 2019 tarihinde polisi arayarak 'temizlemeye geldiği evin koltuğunun altında ceset var' diyerek ihbarda bulundu. İhbar sonucu olay yerine gelen polis ekipleri,  maktulün başından çöp poşeti geçirilmiş olduğunu, cesedin yüz kısmının tamamen çürüdüğünü ve tanınmaz hale geldiğini belirledi.

Kamera kayıtları incelendiğinde yabancı kişinin, biri büyük olmak üzere 3 valizle, söz konusu eve geldiğinin anlaşıldığı belirtildi. 4 Nisan 2019 tarihinde yakalanan şüpheli Zıvar Gol Rahan, Afganistan vatandaşı olduğunu ve cesedin eşi Najıha Arabzaı'ya ait olduğunu söyledi.


Sosyal medyadan konuştuğu kişinin kendisine eşinin müstehcen fotoğraflarını ve arkadaşlık isteği gönderdiğini aktaran şüpheli Ravan, Najıha Arabzaı'nin Ahmed adlı kişiyle Fransa'ya kaçacağını iddia etti.

Ravan'ın, "Elbiselerini toplamaya başladı. Ben 'Seni çok seviyorum, beni bırakma, yarın sabah yine konuşuruz şimdi uyuyalım' dedim. Ancak elbiselerini toplayıp kapıya yöneldi. Ben de kendimi kaybederek boğazına sarıldım. Odadaki çekyatın üzerine düştü. Yere düşünce de eşarbı ile boğazını sıktım, nefesi kesildi. Öldüğünü anlayınca pişman oldum. Sabah olunca evden çıktım telefonumu satıp valiz aldım. Tekrar kaldığımız eve geldim. Ölen eşimi valizin içine koydum ve taksi ile Şirinevler'e giderek günübirlik ev tuttum." dediği öğrenildi.

YÜZ DERİSİNİ SOYDUM, TUVALETE ATTIM

Cesedi valizden çıkararak banyoya götürdüğü söyleyen şüpheli Ravan'ın, seyyar satıcıdan çakı aldığını aktararak, "Önce 10 parmağını kestim. Kesme sebebim polisin parmak izinden bulamasıydı. Kulaklarında belirgin küpe izleri vardı. Bu sebeple kulaklarını da kestim. Yüzü tanınmasın diye de yüz derisini soydum. Bu parçaları tuvalet deliğine atarak sifonu çektim. Ellerini kafasına bağladım. Sonra oda içerisinde bulunan büyük yatağın baza kısmına yerleştirip üstüne diğer yatağı koydum. Sonra Yunanistan'a kaçmayı düşündüm. Pişmanım." dediği kaydedildi.