GÜNDEM

Eski MİT'çi Altaylı FETÖ'den Abdullah Gül için yardım istemiş!

CHP'li danışmanlarla görüşmesi gündemde olan eski MİT'çi Enver Altaylı'nın FETÖ elebaşısı Fethullah Gülen'e 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e danışman olması için tavsiyede bulunmasına teşekkür ettiği ortaya çıktı.

FETÖ bağlantılı eski MİT’çi Enver Altaylı iddianamede her siyasi parti ile ilişkileri bulunduğuna dikkat çekerken yeni ilişkileri ortaya çıktı.

İLGİNÇ AYRINTILAR

Sözcü'den Asuman Aranca'nın haberine göre; Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın eski MİT görevlisi Enver Altaylı soruşturması hakkında hazırladığı iddianamede Altaylı'nın, FETÖ elebaşına gönderdiği mektupta, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e danışman olması için tavsiyede bulunmasına teşekkür ettiği görülüyor. Süleyman Demirel, Turgut Özal, Alpaslan Türkeş gibi isimlere danışmanlık yaptığını da açıklıyor.

Demirel ile görüşüp kendisine bir rapor verdiğini de anlatan Altaylı, Gül dönemini kastederek “Kayseri Milletvekili Taner Yıldız ile görüştüm. Cumhurbaşkanı nezdinde görev almam konusundaki gayretlerinize teşekkür ederim ama olmadı. Devlet Bahçeli, Deniz Bölükbaşı ve Şenkal Atasagun engelledi. İftira kampanyaları olmasa, MHP lideri olmam da kuvvetle muhtemeldi'' diyor.

CHP VE BBP'YE DE SIZMIŞ…

İddianamede, Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Rasim Bölücek'in, Altaylı ile ilişkilerine de yer verildi. Altaylı'nın cep telefonundan, Bölücek'in ABD'de bulunan FETÖ üyesi Şakir Şen isimli bir kişiyle yaptığı mesajlaşmalara ilişkin görüntüler çıktı. İddianamede BBP eski Adana Milletvekili Orhan Kavuncu'nun da Altaylı'ya tutuklanmasından sonra düzenli biçimde para gönderdiği ifade edildi.

Yorumlar
Günün Manşetleri