GÜNDEM

Fahrettin Altun'dan 'Katar' açıklaması!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından yazılı açıklama yaptı. Katar ile imzalanan anlaşmalara muhalefetten gelen eleştirilere tepki gösteren Altun, yatırımlar ve reformlarla ilgili kararlılık mesajları verdi. 

İletişim Başkanı Altun, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, tüm dünyayı siyasi, ekonomik ve sosyal anlamda olumsuz yönde etkileyen koronavirüs salgınına rağmen hukuk ve ekonomi alanlarında güçlü reformların hazırlığını yaparak Türkiye’yi çok daha ileri bir noktaya taşımaya kararlı olduklarını belirtti.

ÜLKEMİZİ DAHA DA BÜYÜTMEYE KARARLIYIZ

Altun, "Ülkemize üst düzey uluslararası yatırım çekmek için yoğun bir gayret içerisindeyiz. İki gün önce gerçekleştirilen Türkiye-Katar Yüksek Stratejik Komite 6'ncı Toplantısı bunun somut ve başarılı bir örneğidir. Ülkemizin ekonomisine olan güvenin tescili niteliğinde olan söz konusu ikili anlaşmaları, daha birçok uluslararası yatırımcıyla devam ettirmeye ve mandacı zihniyete teslim olmadan ekonomimizi ve ülkemizi daha da büyütmeye kararlıyız" dedi.

Yorumlar
Günün Manşetleri