GÜNDEM

FETÖ'cülerin çıplak arama yalanıyla ilgili flaş gelişme

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ mensubu bazı kişilerin yurt dışında başlattıkları cezaevlerinde çıplak arama yalanıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun "çıplak arama" iddiasıyla ilgili kara propaganda yapan FETÖ'nün sosyal medya hesaplarıyla ilgili resen soruşturma başlattı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklamasında, "Basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada polis merkezleri ve cezaevlerinde çıplak olarak arama yapıldığını iddia eden kişilerin, FETÖ silahlı terör örgütünün Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Anayasal düzenine yönelik hedeflerini meşru göstermek ve bu hedef lehine kamuoyu oluşturmak amacıyla kasıtlı olarak paylaşımlarda bulunduğu şüphesini destekleyen emarelerin tespit edilmesi üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığımızca resen soruşturma başlatılmıştır" denildi.

Açıklamada, "Soruşturma kapsamında özel yasa hükümleri gereğince farklı soruşturma/kovuşturma usulü öngörülen kişiler hakkında, yasal düzenlemelere göre işlem tesis edilecektir" ifadeleri yer aldı.

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri