GÜNDEM

FETÖ'nün iki kritik ismi hücre evinde yakalandı

FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü kapsamında haklarında yakalama kararı çıkartılan FETÖ'nün kritik isimlerinden Y.M ve K.M, Ankara'da düzenlenen operasyonda örgütün hücre evinde yakalandı.

Haklarında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü kapsamında yakalama kararı bulunan ve 2016 yılından bu yana firari olarak saklanan örgüt sorumlularından Y.M. ve K.M'nın Ankara'nın Etimesgut ilçesinde FETÖ/PDY terör örgütün gaybubet evinde gizlendiklerinin tespit edildi.

Polis ekiplerince yapılan operasyonda Y.M. ve K.M isimli örgüt üyeleri gözaltına alındı.

Kılık değiştirdikleri ortaya çıktı

Gözaltına alınan şahısların yakalanmamak ve fark edilmemek amacıyla kılık değiştirdikleri, sahte kimlik taşıdıkları ve bu sahte kimlikleri de sürekli değiştirdikleri tespit edildi.

Her iki şahsında Bylock kullanıcısı olarak örgütsel mesajlaşmalar yaptıkları ve örgüt içerisinde K.M. isimli örgüt sorumlusunun örgüt içerisinde askeri öğrencilerden sorumlu olduğu, Y.M. isimli şahsında ise KYK öğrencilerinden sorumlu olduğu tespit edildi.

Örgüt evinde yapılan aramada FETÖ\PDY Terör Örgütüne ait çok sayıda örgütsel içerikli notlar, dokümanlar, yüklü miktarda ABD doları, çok sayıda farklı şahıs adına kayıtlı kredi kartı, dijital materyal ve sahte kimlik ele geçirildi.

Ayrıca şahısların yakalandıkları gaybubet evinin örgüt üyeleri tarafından sahte kimlik temin etme merkezi olarak kullanıldığı da yapılan tespitler arasında.

Yorumlar
Günün Manşetleri