GÜNDEM

FETÖ'nün TSK yapılanmasına operasyon! 50 ilde 304 gözaltı kararı

FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik İzmir merkezli 50 ilde operasyon başlatıldı. 304 kişi için gözaltı kararı verildi.

FETÖ’nün TSK yapılanmasına büyük operasyon başlatıldı. Cumhuriyet Başsavcılığı'nın; Milli Savunma Bakanlığı, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı, Kara ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları ile sağladığı koordinasyon neticesinde tespit edilen ankesörlü/ kontörlü sabit hat ile FETÖ imamları ile irtibatlı belirlenen TSK'da görevli şüphelilere yönelik operasyon için bu gece yeniden düğmeye basıldı.

304 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI
İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY'nin sözde TSK yapılanmasına yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında, ankesörlü/kontörlü sabit hat irtibatlı, bir kısmı hakkında örgüt mensubiyetlerine dair başkaca deliller de bulunan 5’i albay, 1’i yarbay, 1’i binbaşı, 10’u yüzbaşı, 53’ü üsteğmen, 5’i teğmen, 221’i astsubay, 7’si uzman çavuş rütbesinde asker, 1’i Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı olup asker şahıslardan sorumlu sözde yönetici olduğu tespit edilen 304 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

SAAT 01:00'DE HAREKETE GEÇİLDİ
İzmir Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığıyla birlikte eş zamanlı gece saat 01.00 itibariyle yakalama ve gözaltı işlemleri başlatıldı. Operasyon FETÖ/PDY sözde TSK Yapılanmasına yönelik bugüne kadar yürütülen, hedef sayısı ve nitelik açısından en geniş çaplı operasyon oldu.

868 PERSONELE İHRAÇ TALEBİ
Ayrıca, Kara ve Hava Kuvvetleriyle kurulan koordinasyon sonucunda ortak veri paylaşımına dayalı toplantı sonucuda idari olarak terör örgütü iltisakı tespit edilen 704'u muvazzaf toplamda 868 personel hakkında ise idari yönden gereğinin takdir ve ifası için delilleri ihtiva eden verilerin Kuvvet Komutanlıklarına gönderildiği öğrenildi.

7 BİN 381 KİŞİ İTİRAFÇI OLDU
Gözaltına alınan 7 bin 381 kişinin ise etkin pişmanlıktan faydalanarak FETÖ hakkında önemli bilgiler verdikleri bildirildi.

Yorumlar
Günün Manşetleri