GÜNDEM

Göbeklitepe'de ortaya çıkan ve esrarengiz bir şekilde kaybolan metal blok dünya basınında! Uzaylılar Anadolu'da

Şanlıurfa'da Göbeklitepe yakınlarında ortaya çıkan ve bu sabah geldiği gibi gizemli bir şekilde ortadan kaybolan metal blok dünya basınında geniş yer buldu.

Kent merkezine yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta, Göbeklitepe Ören Yeri yakınlarındaki Örencik Mahallesi'nde yer alan tarlada, 5 Şubat Cuma günü bulunan metal blok ilgi odağı olmuştu. Şanlıurfa'da Göbeklitepe yakınlarında ortaya çıkan monolit bu sabah geldiği gibi gizemli bir şekilde ortadan kayboldu. 

Halen gizemini koruyan metal blok dünya basınında da geniş yankı uyandırdı. Avrupa basınında çok sayıda gazete ve haber sitesi de AP'nin Göbeklitepe haberine yer verdi. Alman Süddeutsche Zeitung gazetesi haberi "Uzaylılar Anadolu'da" başlığıyla verdi.

"METAL BLOK ASKERLER TARAFINDAN KORUNUYOR"
Amerikan medyası, Şanlıurfa'daki metal blok haberlerine geniş yer ayırırken, New York Times (NYT) gazetesi, haberi "Türkiye'de bir monolit ortaya çıktı" başlığıyla duyurdu. 

Gazetede, metal blokun askerler tarafından korunmaya alındığı belirtilirken, Kasım ve Aralık 2020'de önce ABD'nin Utah eyaletinde ardından California eyaletinde ve daha sonra da Romanya'da benzer metal blokların görüldüğü vurgulandı. Haberde, monolitin üzerinde Göktürk alfabesiyle "Gökyüzüne bak, ayı gör" ifadesinin yazıldığına da atıf yapıldı.