GÜNDEM

Grip aşısı Koronavirüse iyi gelir mi? Canan Karatay koronavirüs için öneride bulundu!

Grip aşısının korona virüse iyi gelip gelmediği merak ediliyordu. Türkiye'de yayılmaya devam eden koronavirüsünden korunma yolları araştırılırken her açıklaması ile ezber bozan Canan Karatay hem grip aşısı için yorum yaptı hem de sağlık çalışanları için bir öneride bulundu.

Kalp ve iç hastalıkları profesörü Canan Karatay, koronavirüs salgınından korunma yolları konusunda çarpıcı bir mektup kaleme aldı. Karatay, koronavirüsünün en az 600 sağlık çalışanına bulaştığına dikkati çekerek C vitamini önerisinde bulundu.

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk, bugünkü köşesinde Canan Karatay’ın bir mektubuna yer verdi.

Karatay’ın mektubu şöyle:

Kem küme vaktimiz yoktur. İki doktor, bir dişhekimi, bir hemşiremizi kaybettik. 600'den fazla sağlık çalışanı karantinada ya da yoğun bakımda tedavi altındalar. Senelerden beri bilinen ve halkımızdan saklanan, gizlenen bir gerçek var: Başta korona olmak üzere tüm virüs hastalıklarına en etken madde yüksek doz C vitaminidir. En ön safta ölesiye çalışan tüm sağlıkçılarımıza dinlenme süreleri içinde bir saat içinde yüksek dozda IV C-VİTAMİNİ vermeye başlamalıyız. 

Yok efendim, ‘Deneme süresi', yok efendim ‘Kanıtlanmış mı?', yok efendim ‘Yan etkisi nedir?' sorularını soracak zaman olmaz acil durumlarda. Ayrıca, senelerden beri uygulanmakta ve başarılarla sonuçlanmış bir yöntemdir yüksek doz C vitamin infüzyonu. Duyulmamış, saklanmış, alay edilmiş olması ise endüstrinin etkisiyledir. Bu alanda yüzlerce çalışmanın yayını engellenmiştir.