GÜNDEM

Hadsiz HDP'li Lezgin Botan'dan skandal ifadeler

Gazeteci İsmail Saymaz'ın 29 Ekim tweetini alıntılayarak yanıt veren HDP eski Milletvekili Lezgin Botan haddini fazlasıyla aşan açıklamalarda bulundu.

HDP’li eski vekil Lezgin Botan’ın Cumhuriyet Bayramı ile ilgili sözleri büyük tepki çekti. Gazeteci İsmail Saymaz’ın paylaşımına yanıt veren Botan, “Türkün bayramı, Kürdün yasıdır” ifadelerini kullandı.

HDP eski Van Milletvekili Lezgin Botan’dan Cumhuriyet Bayramı ile ilgili skandal sözler geldi. Botan, Cumhuriyet Bayramı için, “Türkün bayramı, Kürdün yasıdır” dedi.

Gazeteci İsmail Saymaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, sadece gazetelerde sadece CHP’nin Cumhuriyet Bayramı reklamı verdiğini belirterek, şunları söylemişti:

Gazeteleri taradım. Hangi kamu kurum ve kuruluşları ile kamu üniversiteleri 29 Ekim ilanı vermiş diye baktım. Yalnızca Vakıfbank ve Halkbank. THY, Kuru Kahveci Mehmet Efendi kadar olamamış! İstanbul Üniversitesi, Işık Okulları kadar... Çaykur, Aras Kargo kadar... Yazıklar olsun!

Cumhuriyeti anmak, yalnızca CHP'li belediyelerin işi midir? Neden AK Parti'liler ve MHP'li belediyeler, gazetelere 29 Ekim ilanları vermiyor? HDP'liler saltanat mı arzuluyor?"

HDP'li Botan'dan hadsiz açıklama

Saymaz’ın bu sözlerine ise HDP’li Botan’dan skandal tepki geldi. Botan, Saymaz’ın “HDP'liler saltanat mı arzuluyor” sözlerine ilişkin, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Bu pespaye kişilik yine çarpıtma işindeki ustalığını konuşturmuş. Kayyum Darbesini meşrulaştırmaya çalışıyor. Türkün Bayramı, Kürdün yasıdır, kabusudur. Cumhuriyet Bayramı’nda kayyum atayan devlet aklı Kürdün fermanını imzaladığını ilan etmiştir. Bu soykırım politikasını gizleme çabasıdır.

Yorumlar
Günün Manşetleri