GÜNDEM

Halil Sezai'nin komik savcılık ifadesi!

Halil Sezai, “silahla yaralama” ve “silahla tehdit” suçlarından tutuklama talebiyle Anadolu Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi. Savcılıktaki ifadeleri ortaya çıktı.

Tuzla'da tartıştığı 67 yaşındaki komşunu tekme tokat döven şarkıcı Halil Sezai, salıverildikten sonra tekrar gözaltına alınarak Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edilmişti.

Sezai'nin ‘şüpheli' sıfatıyla savcılık sorgusu tamamlandı.

Yaklaşık 2 saat süren ifade işleminin ardından Halil Sezai, “silahla yaralama” ve “silahla tehdit” suçlarından tutuklama talebiyle Anadolu Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

Halil Sezai'nin savcılıktaki ifadeleri ortaya çıktı.

ANLIK SİNİRLE BİRKAÇ DEFA VURDUM

Komşusunun ikametine girmediğini söyleyen Sezai, “Tüm tartışma villanın ortak müştemilatında gerçekleşmiştir. Daha sonra Hüseyin Bey sokakta küfürlerine ve tehditlerine devam edince bir anlık sinirle kendisine birkaç defa vurdum. Ben de o sırada kendisine küfür etmiş olabilirim.

DİNİ DEĞERLERLE ALAKASI YOK

Şahsa bu sırada ‘ezan mı okuyorsun sen? Ezan okumak sana mı kaldı' şeklindeki söylemim olayla veya dini değerlerle hiçbir alakası yoktur. Tamamen Hüseyin Bey'in geçmişte villanın bahçesinde sürekli yüksek sesle ezan ve ilahi tarzı kayıtlar açıp taciz amaçlı dinlemesinden dolayıdır. Olay esnasında kesinlikle ezan okuduğunu veya şehadet getirdiğini duymadım.

KONSERDE EZAN OKUNUNCA ARA VERİRİM

Kendi konserlerimde dahi ezan okunduğunda konserime ara verip ezanın bitmesini beklemişimdir. Yaşanan bu kavga esnasında Hüseyin Bey de beni darp etmiştir. Ben de yaralandım” ifadelerini kullandı.

Yorumlar
Günün Manşetleri