GÜNDEM

Hulusi Akar açıkladı! Askerlere talimat verildi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'dan İdlib açıklaması! Bakan, Esed rejiminin küstah sözlerinden sonra askerlere daha güçlü şekilde misilleme yapma talimatı verildiğini açıkladı..

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Associated Press (AP) Haber Ajansı'na İdlib konusunda açıklama yaptı.. "Herhangi bir şey olursa misilleme olacak" Suriye rejiminin gözlem veya askeri noktalara karşı herhangi bir eylem yapması durumunda askerlere daha güçlü şekilde misilleme yapma talimatı verdiğini açıkladı..

KUVVETLİ MİSİLLEME EMRİ!
Türkiye'nin İdlib'deki 12 gözlem noktasından hiçbirini boşaltmayacağını bildiren Bakan Akar, Türk askerlerinin Suriye'nin askeri noktalara saldırılarına karşı kuvvetli misilleme emri altında olduğu konusunda uyarıda bulundu.

Bakan Akar, Türkiye'nin rejim güçlerinin daha önce üzerinde mutabık kalınan ateşkes anlaşmasındaki hatta geri çekilmesi ve stratejik önemdeki (M5) kara yolunu terk etmesi için Rusya’ya Suriye rejimi üzerindeki etkisini kullanması konusunda baskı yaptığını söyleyerek, "Rejim unsurlarının M5 kara yolundan derhal geri çekilmelerini istedik ve bunu istemeye devam edeceğiz. (Rusya'dan) Bu rejim saldırılarını derhal durdurmasını, ateşkese uyulmasını ve bunun sonucunda da insanların evlerine, topraklarına dönmelerini sağlamasını istiyoruz" diye konuştu.

Bakan Akar, Türkiye'nin İdlib'deki amacının 2018 yılında müzakere edilmiş olan ateşkes anlaşmasını (Soçi mutabakatını) desteklemek ve bir göç dalgasını önlemek olduğunu vurguladı.

Yorumlar
Günün Manşetleri