GÜNDEM

İBB Başkanı İmamoğlu'nun 'Süt dağıttırmıyorlar' yalanını CHP'li Doğan Subaşı itiraf etti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, geçtiğimiz günlerde ihalede usulsüzlük yapıldığı gerekçesi ile Sayıştay tarafından iptal edilen süt dağıtımı ve benzeri gibi faaliyetleri sanki 'engelleniyorlarmış' gibi lanse etmeye çalışmıştı. Gerçeği CHP'nin İBB Grup Başkanvekili Doğan Subaşı ifşa etti.

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, sosyal medya platformu Twitter'daki resmi hesabı üzerinden yaptığı algı operasyonuyla vatandaşları yanlış bilgilendirmeye çalıştı. 

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter'daki paylaşımında, çocuklara ücretsiz olarak yapılan süt dağıtımının Sayıştay'ın aldığı kararla engellendiğini iddia etti.

Fakat gerçek ortaya çıktı ki Sayıştay tarafından engellenen faaliyet, ücretsiz süt dağıtımı değil ihaleden yapılan usulsüzlüktü...

AK Parti'li birçok isim İmamoğlu'nun bu yalanını ifşa eder nitelikte açıklama yaparken en dikkat çekeni CHP, İBB Grup Başkanvekili Doğan Subaşı'dan geldi.

Subaşı, çıktığı bir canlı yayında Sayıştay'ın bu kararının süt dağıtımını engellemeye yönelik olmadığını ve ihalede usulsüzlük yapıldığını kabul etti.

Yorumlar 6 Yorum
Günün Manşetleri