GÜNDEM

İmamoğlu ile Kaftancıoğlu arasındaki kavga kızışıyor

Ekrem İmamoğlu, CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun, kampanya direktörü Necati Özkan'a yönelik eleştirilerine bu kez daha sert bir dille cevap verdi.

CHP'yi karıştıran kitapla ilgili polemik ve tartışma sürüyor. Alman DW Türkçe'nin sorularını yanıtlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun kampanya direktörü Necati Özkan'a yönelik eleştirilerini doğru bulmuyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, direktörü Necati Özkan'ın yerel seçim sürecini yazdığı ve CHP'yi karıştıran, 'Kahramanın Yolculuğu: Yeni Nesil Siyasetin Zaferi' adlı kitap hakkında son yaptığı açıklamada, kitabının bir noktasına şerh koyduğunu söylemişti.

Deutsche Welle Türkçe muhabirinin, "Seçim kampanyasında danışmanlığınızı yapan Necati Özkan'ın yazdığı ve süreci ele alan "Kahramanın Yolculuğu" adlı kitap, İstanbul CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu tarafından eleştirildi. Siz bu eleştirilere katılıyor musunuz? Siz kitabı nasıl buldunuz?" sorusuna İmamoğlu şu cevabı verdi.

"Eleştirilere katılmıyorum, zira kitabı henüz okumadım. Niye katılmıyorum? Kitapta herkes kendi duygularını ortaya koyar, yarın o dönemi siyasi bir kimlik yazar, kendi duygularıyla yazar. Hatta o duygularını Cumhuriyet Halk Partili birisi yazar, başka türlü görür ve yazar. İyi Partili biri yazar başka türlü görür ve yazar. Bir vatandaş da yazabilir, ailemden biri de yazabilir ya da bir arkadaşım. Şu anda yazan bir profesyonel. Danışmanlığımı yapan bir yol arkadaşım. Kendi mesleki bakış açısıyla bir kitap yazmış olabilir. Dolayısıyla bu kendi fikridir. Buna saygı duymak lazımdır. Beğenirsiniz, beğenmezsiniz. Ama tabii ki Canan Hanım'ın kendi fikrini beyan etmesine bir şey demiyorum ancak bulunduğumuz pozisyon itibariyle parti içi yoruma vesile olacak ve partinin bu anlamda etkileneceği bir psikolojik ortamda bunu yorumlamasını doğru bulmuyorum. Çünkü ben partimi ya da partili kimlikleri etkileyecek bir konuşmayı ne basın önünde yaparım, ne de tweet atarım." dedi.

Yorumlar