GÜNDEM

İSKİ'nin su zammı talebinde karar çıktı

İSKİ’nin su fiyatlarındaki artış talebi İBB meclisinde AK Parti ve MHP'nin oylarıyla reddedildi.

İSKİ'nin su fiyatlarındaki artış talebi İBB meclisinde reddedildi. İstanbul'da su tarifelerinde, 2020 Mayıs ayına kadar eski tarife uygulanmaya devam edecek.

İSKİ Genel Kurulu olarak toplanan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İSKİ'nin 2020 bütçesini görüştü. İSKİ tarafından hazırlanan 7 milyar 776 milyon 456 bin TL'lik 2020 bütçesi oy birliğiyle kabul edildi. İSKİ'nin geçen yılki bütçesi 8 milyar 501 milyon 502 bin TL idi.

SUYA ZAM TALEBİ CUMHUR İTTİFAKI'NDAN DÖNDÜ

İSKİ bütçesinin oylanmasından sonra Meclis, İSKİ'nin 2020 yılında uygulayacağı su tarifeleriyle ilgili teklifi görüştü. Konut-1 Kademesi(0-10 metreküp) için metreküp su fiyatı 4,80 TL, Konut-2 Kademesi(11-20 metreküp) su fiyatı 7,20 TL, Konut-3 Kademesi(21 metreküpten fazla) 10,80 TL teklif edilmişti. CHP Grubu görüşme sırasında yeni bir teklif sunarak, Konut-1 tarifesine yapılmak istenen yüzde 20 zammı geri çekti. Diğer kademedeki konut su fiyatlarını ise 7,20 ve 12,60 TL olmasını teklif etti. Mecliste çoğunluğu elinde bulunduran AKParti'nin oylarıyla halen uygulanmakta olan su tarifesi yürürlükte kaldı.

"SU ZAMMINA AK PARTİ GRUBU OLARAK GEÇİT VERMEDİK"

Esenler Belediye Başkanı ve İBB AK Parti Grup Başkanvekili Tecfik Göksü kararın ardından Twitter'da şu açıklamayı yaptı:  Biz İstanbul’a söz verdik. İyi günde kötü günde İstanbullunun yanında olacağız dedik. Bugün, “Hayatı ucuzlatacağız” diyerek göreve gelenlerin, önümüze getirdikleri SU ZAMMINA, İBB AK Parti Grubu olarak HAYIR diyerek geçit vermedik.

Tevfik Göksu'nun Twitter mesajının altına dakikalar içinde binlerce mesaj geldi.

Yorumlar 2 Yorum
Günün Manşetleri