GÜNDEM

İstanbul valisi açıkladı! Esnek mesai çalışma saatleri nasıl olacak?

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Esnek mesai çalışma saatleri nasıl olacak?

İstanbul'da kamuda uzaktan çalışma düzenlemesinin kapsamı genişledi. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Bireysel önlemlere uymada sorunlarımız var. Kısıtlanmış günlere geri dönmek istemiyoruz. Bu süreçte maske su kadar gerekli. İstanbul'da tüm kamu, kurum ve kuruluşlarımız kademeli mesaiye geçmişti. 

Şu an İstanbul'da 1405 filyasyon ekibimiz, gece gündüz demeden dünyaya örnek bir çalışma yapıyor. Bugünden itibaren tüm kamu kurum ve kuruluşlarında dönüşümlü ve uzaktan çalışma yöntemlerinin kapsamını genişletiyoruz.

Kamu kurum ve kuruluşlarımızda 60 yaş ve üstü çalışanların, hamilelerin, kronik hastalığı bulunanların, 10 yaş altında bulunanların idari izinli sayılarak evden çalışmasına geriye kalan personel ise haftalık olarak çalışacaklardır.

İşçi ve işveren sendikalarımız, meslek odalarımız, STK'larımız ile istişareler ettik. Sanayide çalışanların 07.00'de mesaiye başlaması kararı alındı. 9 Kasım'dan itibaren başlayacak.

Yorumlar
Günün Manşetleri