GÜNDEM

İstanbul'da 7 katlı bina çöktü!

İstanbul Bahçelievler'de 7 katlı hasarlı bir bina çöktü.

Bahçelievler'de daha önce boşaltıldığı belirtilen bir bina çöktü. Emek Caddesi Narlı Sokak'ta boş bir binanın çökmesi üzerine, olay yerine itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Son depremlerde hasar gören ve yıkım kararı bulunan bina, saat 14.45 sıralarında çöktü. Yoldan geçen bir kişinin enkaz altında kaldığı iddia edilirken olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin enkazda kurtarma çalışmaları sürüyor.

İstanbul İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hacı Mehmet Güner, yaptığı açıklamada, "Kayıtlarımıza göre deprem sonrası ağır hasarlı olduğu için boşalttığımız binalardan biri." dedi.

"YIKILAN BİNADA HURDACILAR VAR"

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır, "Yıkılan bina boş oturum olmayan bir binaydı. Ancak binanın altında boş olduğu için hurdacılar, kağıt toplayıcıları girmiş onlardan kalan var mı onu araştırıyoruz." dedi.

Çöken binanın kentsel dönüşüm nedeniyle bir ay önce boşaltıldığını söyleyen Bahçelievler Belediye Başkanı Bahadır, "Görgü tanıklarının ifadelerine göre bir kişinin çıktığını söyleyenler var. Kurtarma ekipleri burada enkaz altında kalan varmı onu araştırıyoruz. Yıkılan bina yan binanın dış cephesine bir miktar hasar vermiş. Orada yaralı veya ölüm vakası yok. Binanın üzerine yıkıldığı bina da boşaltıldı. Binada olduğu yerde bir çökme olmamış önce yan yatmış daha sonra karşısındaki binanın üzerine yıkılmış." ifadelerini kullandı.

İstanbul Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Bahçelievler ilçemiz Siyavuşpaşa Mahallesinde; alınan ilk bilgilere göre bugün saat 14.44’de kentsel dönüşüm sebebiyle bir ay önce boşaltılan ve içinde kimsenin yaşamadığı belirtilen bir bina henüz bilinmeyen bir nedenle çökmüştür.Olay yerine AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edilmiş, çevrede güvenlik önlemleri alınmıştır.Çökme sırasında herhangi bir vatandaşımıza yönelik olumsuz bir durum olup olmadığı araştırılmaktadır. Gelişmelerden bilgi verilecektir."

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri