GÜNDEM

İstanbul'da mesai saatleri değişince toplu taşımada yoğunluk!

Ülke genelinde başlatılan kontrollü normalleşme süreciyle birlikte il hıfzısıhha kurulları yeni kararlar aldı. Mesai saatlerinde gidilen kontrollü normalleşme değişikliğinin ardından İstanbul'daki toplu taşıma araçlarında büyük yoğunluk oluştu.

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi’nin son toplantısında alınan karar uyarınca mesai saatlerinde değişikliğe gidildi. İstanbul’da kamu kurum ve kuruluşlarında mesai saatleri 2 Mart tarihinden itibaren geçerli olmak üzere değiştirildi.

Genel olarak bütün kamu kurum ve kuruluşlarında daha önce saat 10.00’da başlayan mesaiye 09.00’dan itibaren başlanması kararlaştırıldı.

HEM TOPLU TAŞIMA HEM TRAFİK YOĞUNLAŞTI
Bu karar ile birlikte özel sektörde çalışanların da hemen hemen aynı saatlerde işe başlaması toplu taşıma araçlarında ve İstanbul trafiğinde yoğunluğa neden oldu.

OTOBÜSLER DOLDU TAŞTI
D-100 Karayolunda Beylikdüzü-Avcılar-Küçükçekmece hattında gün ağarmadan büyük araç yoğunluğu görülürken, metrobüs ve metrolarda da sırt sırta yolculuk yapılmaya başlandı.

SOSYAL MESAFE KURALINA UYULAMADI
Ara istasyondan hareket sayısının azaltılması ile Beylikdüzü’nden Avcılar’a gelen metrobüslerde yoğunluk saat 09.00’a kadar sürdü. Bağcılar’daki Kirazlı-Yenikapı ve Yenikapı-Atatürk Havalimanı metro hatlarında yolcular özellikle metrobüs aktarma noktalarına kadar sırt sırta yolculuk yapmak zorunda kalırken ‘Sosyal mesafe’ kuralı da uygulanamadı.

Yorumlar
Günün Manşetleri