GÜNDEM

İstanbul'da toplu asker uğurlamaları yasaklandı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu asker uğurlaması yapılmayacak" açıklamasını yaptı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, koronavirüs tedbirlerine ilişkin bir açıklama yaptı. Açıklamasında 8 Ağustos tarihi itibari ile 16 bin 346 kişinin kışlalara doğru yola çıkacağını söyleyen Yerlikaya, asker uğurlamalarının pandemiye karşı alınan önlemler kapsamında yasaklandığını duyurdu.

ASKER UĞURLAMASI YAPILMAYACAK

Vali Ali Yerlikaya, resmi Twitter adresi üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Askere gidecek kıymetli Mehmetçiklerimiz, evlatlarını asker ocağına gönderen değerli ailelerimiz ve arkadaşını vatani göreve uğurlayan sevgili gençler koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu asker uğurlaması yapılmayacak.''

16 BİN 346 ASKER GÖREVE GİDECEK

''Lütfen kurallara uyalım. Yeni celp dönemi geldi. 8 Ağustos itibari ile İstanbul’dan 16 bin 346 evladımız vatani görevini yapmak üzere memleketimizin dört bir tarafa dağılacak.''

''SAĞLINIZI VE SEVDİKLERİNİZİ TEHLİKEYE ATMAYIN''

Evlatlarının asker olacağı günü dört gözle bekleyen kıymetli ailelerimiz, arkadaşını askere uğurlayan gençlerimiz, heyecanınızı yürekten paylaşıyorum. Hem kendi sağlığınızı hem de sevdiklerinizin sağlığını tehlikeye atmayınız. Temizlik, maske ve mesafe kurallarından taviz vermeyiniz.”

Yorumlar
Günün Manşetleri