GÜNDEM

İşte Muharrem İnce'nin kuracağı partinin oy oranı

Hadi Özışık ve Süleyman Özışık, Perde Arkası programında Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddialarını konuştu.

Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiaları sonrası CHP'yi karıştırmaya devam ediyor. İnce'ye bu konuda destek olanlar ve karşısında durup, partide kalması gerektiğini düşünenler arasındaki tartışmalar sürüyor.

Cumhurbaşkanlığı seçim süreci ve sonrasında yalnız bırakıldığını ve itibarsızlaştırıldığını gerekçe göstererek yeni bir hareket başlatan İnce, ana muhalefetin yönetimini sarstı. İnce kendi partisi tarafından 'ortadan kaybolmakla' eleştirilmişti. Hadi Özışık ve Süleyman Özışık, CHP’de çözülemeyen karmaşanın perde arkasını masaya yatırdı.

Muharrem İnce'nin alabileceği oy oranının da konuşulduğu Perde Arkası programında, özellikle anket şirketlerinin bu konudaki araştırma sonuçları da dikkati çekti.

Hadi Özışık yayında 'Muharrem İnce parti kuracak mı?' sorusunu yöneltirken Süleyman Özışık'ın cevabı ise şöyle oldu;

''Muharrem İnce bana güven vermiyor. Başladığı noktada bu saraya giden isim konusunda da Kemal Kılıçdaroğlu kendisini ezdiğinde bir çıktı esti gürledi kıyameti kopardı sonra sustu. Şimdi parti kurma haberleri çıktıktan sonra da dedi ki yok parti kurmayacağım. Şehir şehir dolaşacağım.

Muharrem İnce parti kurarsa oyu ne kadar olur?

Parti kurarsa alacağı oy oranlarını üç-dört şirket hesaplamış. ADA Araştırma şirketinin yaptığı araştırmada 'Muharrem İnce'nin kuracağı partiye oy verir misiniz?' sorusuna cevap verenlerden CHP'lilerin yüzde 30'u İnce'ye oy veririm demiş. Yüzde 28'i de verebilirim demiş. Yani Muharrem İnce bunları ikna edebilirse yüzde 58 CHP'nin içinden oy götürüyor. HDP'nin içinden yüzde 10'luk bir bölüm de ben Muharrem İnce'ye oy veririm diyor. Diğer bütün partilerden oy veririm diyenlerin oranı da yüzde 17,4''

HADİ ÖZIŞIK VE SÜLEYMAN ÖZIŞIK'IN KATILDIĞI PERDE ARKASI PROGRAMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar
Günün Manşetleri