GÜNDEM

İzmir'de korona partisi! Rezalet görüntüler sonrası 28 kişiye dudak uçuklatan ceza

İzmir’in Konak ilçesinde, korona virüs tedbirleri kapsamında kapalı olması gereken bir gece kulübüne ‘KADES’ ihbarı üzerine polis tarafından baskın yapıldı. Kulübün iki katını da dolduran 28 kişiye toplam 176 bin 400 lira para cezası yazıldı. İş yeri sahibi hakkında ise adli işlem başlatıldı.

İzmir'de bu kadarına da pes dedirten bir olay yaşandı. Tüm Türkiye koronavirüs salgını ile boğuşurken bir gece kulübünde yapılan parti polis tarafından baskına uğradı. Saat 21.00 sıralarında Kadın Acil Destek Uygulaması (KADES) tarafından bir kadının gece kulübü içerisinde olduğu ve yardım istediğine yönelik polis ekiplerine ihbarda bulunması üzerine harekete geçen ekipler, belirlenen gece kulübünün önüne gelerek çalışma başlattı.

Ekiplerin tüm ısrarlarına rağmen kapıyı açmayan gece kulübü yetkilileri, kapının açılması için polis tarafından çağırılan itfaiye ekiplerinin olay yerine geldiğini fark edince kendi istekleri ile kapıyı açtı.

28 KİŞİYE BİNLERCE LİRA PARA CEZASI KESİLDİ

Konak İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı resmi ve araştırma ekiplerince, savcılık kararıyla gece kulübünün içerisine girilerek, içeride bulunan tüm müşterilerin kimlik kontrolleri gerçekleştirildi.

Kimlik kontrollerinin ardından içeride bulunan 28 kişiye sokağa çıkma kısıtlamasını ihlalden ve sosyal mesafe kurallarına uymamaktan dolayı toplam 176 bin 400 lira para cezası kesildi.