GÜNDEM

Japonya’da koronavirüs bilançosu ağırlaşıyor! Ölenlerin sayısı 147’ye yükseldi

Japonya’da 3 kişinin daha koronavirüsü nedeniyle hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 147’ye yükseldi. Peki koronavirüs bilançocu gün geçtikçe artan Japonya’da vaka sayısı kaç?

Japonya’da 3 kişinin daha korona virüsü nedeniyle hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 147’ye yükseldi. Ülkedeki toplam vaka sayısı ise 8 bini aştı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından pandemi olarak nitelenen korona virüsü salgını Japonya’da bugün 3 kişinin daha hayatına mal oldu. Japonya Sağlık Bakanlığı ve yerel hükümetlerin verilerine göre, Hokkaido, Kanagawa ve Chiba eyaletlerinden bildirilen yeni ölüm vakaları, ülkedeki toplam can kaybı sayısını 147’ye çıkardı. Daha önce karantinaya alınan Diamond Princess adlı geminin yolcularından hayatını kaybeden 12 kişi dışında, Japonya’nın farklı eyaletlerinden bildirilen ölüm vakalarının sayısı 135’e yükseldi.

8 bin sınırını aştı
Bugün 166’sı başkent Tokyo’da olmak üzere ülke genelinde kayda geçen 369 yeni vaka, Japonya genelindeki doğrulanmış vaka sayısını 8 bin 4’e taşıdı. Karantina gemisi Diamond Princess’in yolcu ve mürettebatından enfekte olan 712 kişi dışında, Japonya genelindeki eyaletlerden 7 bin 292 kişi korona virüsüne yakalandı.

Bin 353 kişi iyileşti
Japonya genelinde 125 korona virüsü hastasının sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenilirken, şimdiye dek hastalığı yenen bin 353 kişinin ise müşahede altında tutuldukları sağlık kurumlarından taburcu edildiği belirtildi.

Yorumlar
Günün Manşetleri