GÜNDEM

Koronavirüs ilacı bulundu! 4 günde iyileştiriyor

Yeni tip koronavirüs için flaş bir gelişme yaşandı. İsviçre merkezli Relief Therapeutics isimli şirketin ilaç denemeleri başarılı sonuç verdi..

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının merkez üssü olan ABD'den umut verici açıklamalar geldi... İsviçre merkezli Relief Therapeutics isimli şirketin ürettiği 'aviptadil' isimli ilaç insanlarda kullanıldı ve yoğun bakımdaki hastayı 4 günde iyileştirdi...

İsviçre merkezli Relief Therapeutics isimli şirket ciğerleri koruyan peptit maddesinin sentetik versiyonu olan aviptadil isimli ilaç için patent başvurusu yaptı.

 İlacın koronavirüs yüzünden solunum sıkıntısı yaşayan hastaları hızla iyileştirdiği açıklandı. Covid-19 yüzünden solunum sıkıntısı yaşayan ağır hastaları iyileştirdiği tespit edilen RLF-100 isimli bir ilaç uluslararası kamuoyunda gündem oldu…

Hızla onay programına dahil edildi

İsviçre’nin en büyük ikinci kenti Cenevre merkezli Relief Therapeutics Holdings isimli şirket, solunum yolu sıkıntısı çeken hastaları iyileştiren bir ilacın ABD’deki kullanımı için hızlı onay programına dahil edildiğini açıkladı.