GÜNDEM

Koronavirüs vakaları artınca şehirlerde peş peşe yasaklar alındı! İşte şehir şehir alınan yeni koronavirüs yasakları

Türkiye'de artan koronavirüs vakaları sonunda vaka artışı dikkat çeken illerde yeni yasaklar getirilmeye başlandı. Peki hangi ilde hangi yeni yasak geldi?

Koronavirüs vakalarındaki artış korkutuyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, özellikle Karadeniz bölgesindeki artışa dikkat çekip "15 gün sokağa çıkma yasağı olacak mı?" sorusuna "Bilim Kurulu'nda bu illerde nasıl bir kısıtlama veya açılma yapılması gerektiğini tartıştık. Tam kapanma gibi bir durumu düşünmüyoruz" cevabını verdi. 

1 Mart itibariyle yerinde yönetim dönemine geçilecek ve her şehir kendi kararını kendisi verecek. O gün gelmeden vaka artışı olan il ve ilçelerde yeni korona yasakları gelmeye başladı. İşte yasak gelen yerler ve o yasaklarla ilgili gelişmeler...

Türkiye’de koronavirüs tablosu korkutmaya devam ederken bazı illerde alınan önlemler dikkat çekiyor. En son açıklanan rakamlara göre 24 saatte 9 bin 572 kişinin Kovid-19 testi pozitif çıktı, 73 kişi hayatını kaybetti. 

Sağlık Bakanlığınca duyurulan her 100 bin kişideki Kovid-19 vaka sayılarının açıklaması ile birlikte 'yerinde karar dönemi' kapsamında her ilin hıfzıssıhha kurulları illere özel yeni kısıtlama kararları aldı. İşte il il gelen son kısıtlama kararları...