GÜNDEM

Lübnan'da Erdoğan sloganları atıldı! Canımız sana feda

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ı karşılamak için caddelere inen Lübnanlı vatandaşlar “Canımız kanımız sana feda olsun Ya Erdoğan” sloganları attı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Lübnan'ın başkenti Beyrut'a geldi.

Oktay'ı, Refik Hariri Havalimanında Lübnan Dışişleri Bakanı Charbel Wehbe, Türkiye'nin Beyrut Büyükelçisi Hakan Çakıl ile AFAD Başkanı Mehmet Güllüoğlu ve büyükelçilik mensupları karşıladı.

PATLAMAYLA SARSILAN LÜBNAN'A DESTEK ZİYARETİ

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun da eşlik ettiği Oktay, 154 kişinin hayatını kaybettiği 6 bin kişinin yaralandığı patlamayla sarsılan Lübnan'da Cumhurbaşkanı Mişel Avn, Meclis Başkanı Nebih Berri ve Başbakan Hassan Diyab ile görüşecek.

Fuat Oktay ile Mevlüt Çavuşoğlu Lübnan'da resmi ziyarette bulundu.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, resmi görüşmelerin ardından patlamanın meydana geldiği limanı da ziyaret ederek AFAD ve Türk Kızılay ekiplerince yardım çalışmaları yürütülen bölgede incelemelerde bulunacak.

LÜBNAN'A DESTEK SÖZÜ

Oktay'ın incelemelerin ardından yaptığı açıklamalarından satır başları;

Lübnan Cumhurbaşkanı Avn'a daha fazla gıda yardımına, tıbbi yardıma hazır olduğumuzu, buna devam edeceğimizi ilettik.

Türkiye olarak her türlü yardıma hazır olduğumuz ilettik

Beyrut Limanı tekrar ayağa kaldırılana kadar Mersin Limanı Lübnan'ın hizmetinde olacak. Liman yaraların sarılması için kullanılacak.

Türkiye'nin tüm hastaneleri ve tüm hava ambulansları Lübnan'ın hizmetindedir.

Ciddi şekilde zarar gören Beyrut Limanı ve çevresindeki binaların inşası konusunda Türkiye sonuna kadar hazır.

ERDOĞAN'A SEVGİ SELİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, felaket bölgesine dönüşen Lübnan'ın başkenti Beyrut'a ziyaretini gerçekleştirdiği esnada Lübnan halkı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ı karşılamak için caddelere inerek “Canımız kanımız sana feda olsun Ya Erdoğan” sloganları attı.

Yorumlar 3 Yorum
Günün Manşetleri