GÜNDEM

Mansur Yavaş'ın elindeki kasette ne var?

Yerel seçimlerden önce gündeme bomba gibi düşen Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Necmettin Kesgin arasındaki gayrı meşru olduğu iddia edilen olaylara ilişkin flaş bir görüşme ortaya çıktı.

Ankara Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve Necmettin Kesgin arasındaki ilişki yerel seçimlerden hemen önce gündeme bomba gibi düşmüş ve medyada geniş yer bulmuştu.

İkili arasında sahte senet düzenleme gibi gayrı meşru işlere dair flaş görüşmenin kaseti internette yayınlandı. Ankara Takipte isimli twitter kullanıcısının paylaştığı 3 ayrı parçadan oluşan videoda Yavaş'ın avukatı ile Necmettin Kesgin arasında bir kaset pazarlığı yapılıyor. .

Mansur Yavaş'ın avukatı F. Ulusoy ve Necmettin Kesgin arasında görüşmede Kesgin, kasetin kendisine teslim edilmesini istiyor ancak Mansur Yavaş'la görüşen avukat, "Mansur kaseti ona da vermem başkasına da göstermem" dediğini aktarıyor. 

İddialara konu olan o görüşmede, Necmettin Kesgin, "Mansur abiye benim görüntülerimi servis etmişler ya, o görüntüleri kim servis etmiş ona? Bir de görüntülerimi istiyorum. Anladın mı?" diyor. 

Yavaş'ın avukatı F. Ulusoy ise, "Görüntülerini şimdi vermez, ne ona veririm ne başkasına veririm diyor" diyerek Mansur Yavaş'ın verdiği mesajı iletiyor. 

Ulusoy'un konuşma sırasında zaman zaman, "Ben şeyi bir arayayım. Mansur’u arayayım. Belgeler nerede gönder diyeyim" dediği görülüyor. 

Kesgin'in ise ısrarla kaset meselesine değindiği ve "Şimdi şu şeyi de şey yapsın abi ya. Görüntü mü var? Kaset mi var? Ses kaseti mi var? Görüntü kaseti mi var? Her neyse" diyerek Yavaş'ın elindeki kaseti istediği duyuluyor. 

Bu konuşmanın akabinde Ulusoy ile Necmettin Kesgin arasında "Sen para almayacak mısın?" şeklinde bir pazarlığın geçmesi de dikkat çekiyor. 

Kasetin içeriği ile konuşulmazken, Mansur Yavaş'ın elindeki kasetin içeriğinde ne olduğu ve Yavaş'ın bu kaset üzerinden Kesgin'e şantaj yapıp yapmadığı ise merak konusu...

  

Yorumlar 1 Yorum
Günün Manşetleri