GÜNDEM

Meteoroloji saat verdi! İstanbul'da kar ne zaman başlayacak?

Günlerdir uyarısı yapılan soğuk ve yağışlı hava kapıya dayandı. Meteoroloji'nin tahminlerine göre sıcaklık bu geceden itibaren hissedilir şekilde düşmeye başlayacak. Marmara'nın batısında yağışlar bu akşamdan başlayacak. Yarın ise yağış yurdun büyük kesimine yayılacak, hafta sonu kara dönecek.

Günlerdir uyarısı yapılan; hatta 87 kışı tartışmalarına neden olan kar yağışı kapıya dayandı. Meteoroloji saat verdi, bu geceden itibaren soğuk ve yağışlı hava kendini gösterecek. Peki İstanbul ve Ankara'da kar ne zaman yağacak? Kar yağışı İstanbul'da ne kadar sürecek? İstanbul'da beyaz örtü ne kadar kalacak, kaç santim kar birikecek? 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından 11 Şubat hava durumu raporu yayınlandı. Yapılan son dakika değerlendirmelere göre hava sıcaklıkları bu gece yarısı itibariyle hissedilir derecede düşerken özellikle akşam saatleri itibariyle yurdun batı kesimleri yağışlı hava dalgasının etkisi altına girecek. Yine yurdun batı kesimlerinde şiddetli rüzgar ve fırtınanın bugün ve yarın etkili olması bekleniyor. Peki, İzmir, Ankara ve İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Bugün hava durumu nasıl olacak?

11 ŞUBAT HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin iç ve batı kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Marmara, Ege ve Batı Akdeniz ile Eskişehir çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ve Antalya çevrelerinde yer yer gök gürültülü sağanak, gece saatlerinde Kırklareli'nin yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülmesi, Edremit Körfezi, Çanakkale ve Muğla çevreleri ile İzmir'in kuzey ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde pus ve yer yer sis hadisesi ile birlikte doğu bölgelerde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun güneydoğusunda çığ oluşma tehlikesi bulunmaktadır.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR!

Hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 6 ila 12 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, gece saatlerinden itibaren kuzeybatı kesimlerde hissedilir derecede azalacağı tahmin ediliyor.