GÜNDEM

MHP'den Ahmet Davutoğlu'na cevap

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Ahmet Davutoğlu’nun MHP Lideri Bahçeli'yi ile ilgili sözlerine yönelik yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Eski Başbakanlardan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile MHP arasındaki gerilim artıyor. Davutoğlu'nun MHP Lideri Devlet Bahçeli hakkındaki sözlerine, MHP Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Büyükataman'dan çok sert yanıt geldi. 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'siyasi atık' sözlerine yanıt vererek, "Sayın Bahçeli son derece başarısız bir liderdir. Siyasi artıklar veya bir şey varsa Bahçeli önce aynaya bakmalı" ifadelerini kullanmıştı.

İsmet Büyükataman, "Bugünlerde anlattığı 'Ben Başbakanken…' ile başlayan masallarla, Neşeli Günler’in Palavra Bakanı Ziya’yı solda sıfır bırakan Davutoğlu, kırk defa tekrarladığı palavralarına dinleyici bulamayınca her siyaset artığının yaptığı üzere Sayın Genel Başkanımıza dil uzatma hadsizliğine müracaat etmiştir" dedi.

MHP'li İsmet Büyükataman açıklamasında şunları kaydetti:

"Üzerine giydirilen iki beden büyük ceketle Türk siyasetinin kukla ihtiyacını gideren Ahmet Davutoğlu, bir anda kendine ruh üflendiğini zannedip kuklacısına başkaldırmış, böylece tek sermayesi olan iki beden büyük ceketinden olup dımdızlak ortada kalmıştır.

Bugünlerde anlattığı 'Ben Başbakanken…' ile başlayan masallarla, Neşeli Günler’in Palavra Bakanı Ziya’yı solda sıfır bırakan Davutoğlu, kırk defa tekrarladığı palavralarına dinleyici bulamayınca her siyaset artığının yaptığı üzere Sayın Genel Başkanımıza dil uzatma hadsizliğine müracaat etmiştir.

'İhanete alan açan nitelikli bir eleman'
Halk arasındaki 'Davutoğlu, Başbakan olarak kalmaya devam etseydi darbeye gerek kalmayacaktı.' şeklindeki sözü 'Ben Başbakan olarak kalsaydım darbe şartları oluşmayacaktı.' diye çevirmeye kalkan Davutoğlu; beceriksiz bir söz cambazı ancak ihanete alan açan nitelikli bir eleman (!) olduğunu göstermiştir.

Yeni kuklacısının kendine ruh üflediğini zanneden siyaset kuklası, elinde günah bavulu, ardında şaibeler, kulağında kendisine fısıldananlarla ekran ekran gezmekte, yalanlar söylemekte, iftiralar savurmaktadır.

Genel Başkanımıza saldırması tesadüf değildir
Büyük Gazi’nin hayata gözlerini yumduğu Dolmabahçe’de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ölüm fermanını okutmaya cüret eden bir kuklanın Cumhuriyet Bayramı’nın coşkusunu yaşadığımız günün arifesinde Sayın Genel Başkanımıza saldırması da elbette tesadüf değildir.

Sayın Genel Başkanımız; bugün 97. yılını büyük bir mutluluk ve gururla kutladığımız, 100. yılına hazırlandığımız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve canımızdan aziz bildiğimiz büyük Türk milletinin menfaatlerine uygun hareket eden her kim varsa destek olmuş ve her kim de bu kutsallarımıza düşmanlık beslemişse karşısında yer almıştır.

'İhanete programlanmış bir kuklanın idrak etmesini beklemiyoruz'
Sayın Genel Başkanımızın herhangi bir menfaat beklentisi içerisinde olmadan ve 'Her ne pahasına olursa olsun…' diyerek büyük bir inanç ve kararlılıkla yürüdüğü Ülkücü bir gelenek olan bu ilkeli yolu, sağır sultanın duyduğu bu basit gerçeği ihanete programlanmış bir kuklanın idrak etmesini beklemiyoruz. Kendisi de kullanılıp atılacak bir eşya olan bu kuklanın; vatan ve millet yoluna bu derece adanmış bir hayatı idrak etmesi zaten eşyanın tabiatına aykırıdır.

'Hiçbir ayna, Davutoğlu’nun evindeki aynadan daha bahtsız değildir'
'Sırtında hançerlenmedik yer kalmadığı hâlde' Türk siyasetinin büyük bir vefa örneği olmaya devam eden Sayın Genel Başkanımızı birlikte yol yürüdüklerini yarı yolda bırakmakla suçlamak; ucuz bir yalan, kuru bir iftira ve bayağı bir karakter ürünüdür. 

Türk milleti ihanete pirim vermeyecektir
Ve hiçbir ayna, muhatap olduğu bu çirkin görüntü sebebiyle Davutoğlu’nun evindeki aynadan daha bahtsız değildir. Bir yandan HDP’nin alternatifi olmaya heves eden, diğer yandan Okyanus ötesinden medet uman siyasi atıklar ve fosiller bilsinler ki çıktıkları yolda Sayın Devlet Bahçeli’nin liderliğindeki Milliyetçi-Ülkücü Hareket; karşılarında daima heybetiyle duracak, büyük Türk milleti ihanete pirim vermeyecektir."

Yorumlar 5 Yorum
Günün Manşetleri