GÜNDEM

Muharrem İnce CHP Genel Başkan adayı olacak mı?

CHP'de 37.Olağan Kurultay için geri sayım başladı. En çok merak edilen soruların başında ise Muharrem İnce Genel Başkan adayı olacak mı? geliyor.

Pandemi tedbirleri altında yapılacak kurultay için şu ana kadar genel başkan aday adaylığını açıklayan tek isim eski milletvekili Aytuğ Atıcı oldu. Ancak Parti Meclisi (PM) üyeleri İlhan Cihaner ve Müslim Sarı’nın da adaylık iddiasının sürdüğü, iki ismin bu konudaki değerlendirmelerine devam ettikleri belirtiliyor. Peki Muharrem İnce Genel Başkan adayı olacak mı?

YAKIN ÇEVRESİ ADAY OLMAYACAĞINI AÇIKLADI
Daha önce iki kez Kılıçdaroğlu’na rakip olup kazanamayan Muharrem İnce cephesinden de net açıklamalar gelmeye başladı. Milliyet'in haberine göre, yakın çevresinden isimler, İnce’nin, 'bu kurultayda aday olmayı düşünmediğini' ifade etti. Aynı isimler, kurultayın zamanlamasını ve koşullarını eleştirerek, İnce’nin böyle bir ortamda adaylığa sıcak bakmadığını dile getirdi.

HALIK PEKŞEN ADAYLIKTAN VAZGEÇTİ
Aday olabileceği konuşulan PM üyesi Haluk Pekşen’in de kurultay şartlarına tepki olarak adaylıktan vazgeçtiği aktarıldı. CHP tüzüğü gereği, genel başkan adayı olmak isteyenlerin 1362 kurultay delegesinin yüzde 5’inin yani 69 delegenin imzasını alması gerekiyor.

Yorumlar 4 Yorum
Günün Manşetleri