GÜNDEM

Necati Şaşmaz'a bir darbe daha! Hapis istemi 20 yıla çıktı

Necati Şaşmaz'ın, eşi Nagehan Kaşıkçı'nın mesajlarını illegal yoldan ele geçirmek suçundan 12 yıl hapsi isteniyordu. Ünlü oyuncuya bir darbe de kayınpederinden geldi. Şaşmaz'ın hapis istemi 20 yıla çıktı..

Eşi Nagehan Kaşıkçı ile davalık olan Necati Şaşmaz'a bir şok ta kayınpederinden geldi. Bu ay sonunda yeni duruşması görülecek olan boşanma davası öncesi Necati Şaşmaz'a eşine ait ses kayıtları ve WhatsApp yazışmalarını gizlice kaydedip mahkemeye sunduğu için ayrı bir dava açıldı. Nagehan Kaşıkçı, Whatsapp'ta ailesiyle yaptığı yazışmaların kendisinden izinsiz şekilde ele geçirildiği belirtmiş ve mahkemeye başvurmuştu. 

Mahkeme, Şaşmaz hakkında 'özel hayatın gizliliğini ihlal etme' ve 'zincirleme şekilde haberleşmenin gizliliği ihlali' nedeniyle iddianame düzenledi ve 12 yıla kadar hapis istemiyle dava açtı.

Merak konusu olan yazışmalarda Kaşıkçı'nın ailesine Necati Şaşmaz'la yaşadığı sorunları anlattığı, eşinin başka kadınlarla aşk mesajlarını yakaladığını ailesine anlattığı, ailesinin de "O zaman boşan" dediği öğrenildi.

Öte yandan 49 yaşındaki Necati Şaşmaz'a bir kötü haber de 51 yaşındaki kayınpederi Ahmet Kaşıkçı'dan geldi.