GÜNDEM

New York Times gazetesi duyurdu! Suudi Arabistan'da 150 kraliyet üyesi koronavirüsüne yakalandı

New York Times gazetesi bomba bir iddia ortaya attı. Gazete Riyad Valisi Faysal bin Bandar bin Abdulaziz Saud'un da bulunduğu 150 Suudi Arabistan kraliyet üyesinin koronavirüse yakalandığını duyurdu..

New York Times'dan 'Koronavirüs Suud hanedanına sıçradı' iddiası! Suudi başkentindeki kraliyet hastanesine yakın iki doktor ve hanedan içinden iki farklı kaynak iddiayı doğruladı. 150 Suud hanedanı üyesi Covid-19'a yakalandı. Kraliyet içindeki binlerce prensin sıkça Avrupa'ya seyahat ettiği sırada virüse yakalandığı iddia edildi..

PERSONEL BAŞKA HASTANEYE NAKLEDİLİYOR
Gazetenin ulaştığı, başkentteki Kral Faysal Uzman Hastanesi'ne acil notuyla gelen talimatta, "ülke çapındaki önemli şahsiyetler için talimatların beklenmesi, kaç vakayla karşılaşılacağının henüz bilinmediği ancak kronik hastaların hastaneden tahliye edilmesi" gerektiği belirtildi. Ayrıca tedavi gören hastane personelinin kraliyet üyelerine yer açmak için başka bir hastaneye nakledileceği bildirildi.

KRAL SELMAN BİR ADADA KARANTİNADA

Gazeteye konuşan doktorlar, kraliyet içindeki binlerce prensin sıkça Avrupa'ya seyahat ettiğini ve virüsü buradan almış olabileceklerini dile getirildi.  Salgın öncesinde sağlığına ilişkin çok sayıda soru işareti bulunan 84 yaşındaki Kral Selman bin Abdulaziz'in Kızıl Deniz kıyısındaki Cidde kentine yakın bir adadaki sarayda karantinaya girdiği aktarılan haberde, Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın da yanında birçok bakanla bu bölge yakınında bir saraya kapandığı ifade edildi.

KRALİYET AİLESİ YÜZÜNDEN SERT ÖNLEMLER ALINDI
Gazeteye göre, Suudi Arabistan yönetiminin koronavirüse karşı tüm hava ve kara sınırını kapatma, bazı vilayetlerde tüm gün sokağa çıkma yasağı, umre ziyaretlerinin iptal edilmesi, cemaatle namazların askıya alınması gibi sert tedbirleri hızla almasının arkasında virüsün hanedan üyelerine ulaşması etkili oldu. Suudi Arabistan, şu ana kadar koronavirüs vaka sayısını 2 bin 795, hayatını kaybedenlerin sayısını 41 olarak açıkladı.

Yorumlar
Günün Manşetleri