GÜNDEM

Nihat Hatipoğlu alkol alan gençlerin olduğu sokağa girdi o anları anlattı

Ekranların fenomen ilahiyat profesörü Nihat Hatipoğlu, Türkiye'nin bir ilinde gençlerle yaşadığı olayı bugünkü köşesine taşıdı.

Sabah gazetesindeki "Gençleri kim zehirliyor" başlıklı yazısında konuyu anlatan Hatipoğlu, sokaktan geçerken hayretler içerisine girdiğini söyledi. "Bir ilimizdeki sokaktan hayretler içinde geçtim, dışarıda dört genç kız bira içiyordu" diyen ilahiyatçı Nihat Hatipoğlu, “Onları yok saymak yerine var kabul edip, öyle hareket etmek lazım” uyarısı yaptı.

GENÇ KIZ VE ERKEKLERİN ALKOL ALDIĞI SOKAĞA GİRDİ
Daha sonra o sokakta genç kız ve erkeklerin yoğun olarak gittiği bir yer olduğunu öğrenen Nihat Hatipoğlu, sokakta yürürken 4 genç kızın bira içtiğini gördü.

KIZLAR BİRALARI SAKLADI
Alkol kullanan kızlar, yüzünde maske olmasına rağmen Nihat Hatipoğlu'nu tandı ve biraları sakladı.

"EDEP VE SAYGI ELBET VAR"
"Yüzümüzde maske vardı. Beni tanıdılar ve dördü birden biralarını sakladılar. Mahcup bir gülümseme ile "Hocamız geçiyor çocuklar" dediklerini işittim. Daha var. Edep, saygı elbet var."

ONLARI YOK SAYMAYALIM
Nihat Hatipoğlu, gençlerin bu durumuna ilişkin, "Onları yok saymak yerine var kabul edip, öyle hareket etmek lazım. Ve o gençlerimizi asli karakterine yönlendirecek bir yol takip etmeliyiz." dedi.

Yorumlar
Günün Manşetleri